Női kosárlabda olimpiai selejtező: Óriási győzelem Japán ellen!

Japán – Magyarország olimpiai selejtező mérkőzés / 2024. 02.09 / Sopron / fotó: Leczovics Zsolt – cyberpress.hu

A Sopronban rendezett női kosárlabda olimpiai selejtező torna második fordulójában bravúros győzelmet aratott a magyar női kosárlabda válogatott Japán legjobbjai ellen és ezzel a nyitónapi vereség után nagy lépést tett az ötkarikás kvóta megszerzése felé. Erre a mai győzelem mellett azért is komoly esély nyílik, hiszen a nap másik meccsén Spanyolország győzött Kanada ellen 60-55-re, így amolyan körbeverés alakult ki, aminek köszönhetően ha vasárnap a nyitómeccsen kikap Japán Kanadától, akkor már akár belefér a vereség a spanyolok ellen is, hiszen ez esetben a matek szerint harmadikak lennénk és ez kvótát jelent Párizsba.  No de visszatérve a mai meccsre, végre volt tűz a lányokban, látszott hogy bizonyítani akarnak és egy pillanatra sem adják fel a győzelmi reményeket, koncentráltak voltak és fegyelmezettek. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen a mérkőzés végén 81-75-öt mutatott az eredményjelző a magyar csapat javára.

Nem indult jól a meccs és egy kicsit meg is ijesztették a lányok a szurkolókat, hiszen Japán gyorsan elhúzott 9 pontos előnnyel, amit aztán Kiss Virág kosara tört meg, de maradt a vesszőfutás és pillanatok alatt  tízpontos különbség alakult ki a vendégek javára. (12-2). Ekkor rákapcsoltak a lányok és szorgos munkával elkezdték ledolgozni a hátrányt, így az első negyed végül 16-12-vel zárult. A második negyedben már sokkal stabilabb játékot mutatott Székely Norbert együttese, jöttek is pontok, ami azt jelentette, hogy a nagyszünetben 32-32 volt az állás.

Térfélcsere után a szurkolók is megérezték a lehetőséget és hangorkán fogadta a csapatokat, amit meg is háláltak nekik a lányok, hiszen átvették a vezetést. (37-35)  A magyarok minden labdáért nagyot küzdöttek, megbecsülték a játékszert, szerezték a pontokat, míg a hatszoros Ázsia-bajnok egyre többet hibázott. Ezeknek apropójaként  53-48-ra zárult a harmadik negyed. Az utolsó penzum egy 7-0-s japán sorozattal vette kezdetét, de megrázták magukat a csajok és szép támadásvezetések után, szép kosarakat dobva 69-63-ra elhúztak. A Japán csapat azonban nem adta fel és szorgalmasan dolgozva  73-73-as állást alakított ki.  Ekkor aztán jött számukra a hidegzuhany, hiszen Juhász triplát, Lelik pedig büntetőt dobott (77-73), és innen már nem tudták tartani a ritmust a Japán lányok, ami aztán végül 81-75-ös magyar sikert jelentett.