Női kosárlabda olimpiai selejtező: Vereséggel kezdtük a kvalifikációs tornát

fotó: Leczovics Zsolt / cyberpress.hu

Nem úgy sikerült az olimpiai selejtezőtornán válogatottunk első mérkőzése ahogy talán azt sokan vártuk és nem is igazán a végeredmény tekintetében, hanem a mutatott játék képe alapján. Sajnos sok egyéni hibával, sok eladott labdával és a palánkok alatti bátortalansággal lehet jellemezni a mieink játékát, amit megspékelt egy-két véleményes játékvezetői ítélet is. A kanadai csapat összeszokottabbnak, egységesebbnek és szervezettebbnek tűnt, aminek meg is lett számukra a gyümölcse, hiszen 67-55-re megnyerték a találkozót.

Persze ne legyünk igazságtalanok, a kanadai válogatott a világelithez tartozik, a játékosállományának minden játékosa légiósként szerepel különböző erős bajnokságokban és ha a papírformát nézzük, ők voltak ezúttal is az esélyesebbek. Ha a múltban böngészünk akkor látható, hogy hét alkalommal jártak olimpián és 12-szer világbajnokságon, amelyeken két alkalommal érmeket is szereztek. A kontinenstornáikon 13 érmet szereztek eddig – háromszor aranyat – de ha a közelmúltat nézzük, akkor a legutóbbi Amerika-bajnokságon bronzéremmel gyarapodtak. Szóval erős csapatról van szó, akit kötelez a múltja, a jelene pedig mint az látható volt méltó az elődeikhez. Csak hát milyen legyen a hazai szív, ha nem bizakodó és álmodozó, olyan, ami az adott meccsen a végsőkig hisz abban, hogy meglepjük a nagynevű ellenfelet és győztesként doboghat tovább. De ez így is van rendjén, és bár most fáj számunkra a vereség, a következő találkozó előtt a remény, az esetleges győzelem latolgatása és a bizakodás tüzel majd újra minden magyar szurkolót, hiszen a sportban mint tudjuk, bármi lehetséges. ( Erre jó példa a Sopron Basket teljesítménye az elmúlt években, akik mondjuk úgy, szinte soha nem voltak igazán esélyesként számontartva a világban, mégis rendre a Final4-ban szerepeltek és bizony fel is értek Európa csúcsára. )

Kanada – Magyarország olimpiai selejtező mérkőzés / 2024. 02.08 / Sopron / fotó: Leczovics Zsolt – cyberpress.hu

Visszatérve magára a mérkőzésre – ami szinte teltházat vonzott – talán már az elején eldőlt ki lesz a győztes, hiszen mindegy hogy úgy fogalmazunk, hogy a kanadaiak kezdtek szenzációsan vagy úgy, hogy mi játszottunk rosszul, az első negyed végének eredménye magáért beszélt, hiszen az 25-11-et mutatott. Székely Norbert szövetségi kapitány aztán összerázta a csapatot, ami egy győztes második negyedet eredményezett (16-19) így 41-30 volt a nagyszünetben az eredmény, ami nem volt túl biztató számunkra, de nem is tűnt behozhatatlan hátránynak.

Fordulás után úgy tűnt meg is lehet a meglepetés, hiszen öt pontos különbségre is felzárkóztak a magyar lányok, a lelátókról meg is jött a extra szurkolás, de aztán megtört a lendület, jöttek a hibák és a harmadik negyed végül ismét kanadai győzelmet hozott (14-9). A zárónegyed eleje aztán kiegyenlítettebb játékot hozott, több mint négy percig nem születtek pontok sem, ami aztán a magyar csapat javára dőlt el 12-16 arányban, de ez sajnos kevés volt a végső győzelemhez, így  67-55-re a vendégek nyertek.

A mérkőzésen a legtöbb pontot szerző magyar játékos Juhász Dorka lett 13 ponttal, míg a kanadai csapatban négyen is elérték a tíz pontos határt, Carleton 18, Alexander 15, Achonwa 10 és Colley 10 ponttal zárt.