Az embernek nem az egyik kedvenc foglalatossága munkaterületeken bóklászni, főleg nem az, ha igazából az adott projekt még nem tart az igazán látványosabb kivitelezési szakaszban, azonban, ha lehetőségünk nyílik ilyesmire, akkor természetesen ott a helyünk és szívesen beszámolunk róla olvasóinknak. Így volt ez most is, amikor a Fertő tó magyar partszakaszán jártunk. Igen azon a helyen, ahol emberek és munkagépek sokasága dolgozik jelenleg is azon, hogy egy európai színvonalú strand és egyben turisztikai célpont valósuljon meg térségünkben és igen, azon a helyen, amelyről pro és kontra születnek cikkek a nyomtatott és online sajtóban és persze posztok százai a közösségi médiában. Örömmel vettük kézbe a meghívót a sajtóbejárásra, amelyen aztán Kárpáti Béla, a Sopron – Fertő Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt. vezérigazgatója, Katona Tibor, műszaki projekt vezető, valamint dr. Kalmár Sándor természetvédelmi szakértő kalauzolt minket végig.
Az egyébként kötetlen és tabumentes eseményen elsőként Kárpáti Béla foglalta össze a résztvevők számára a beruházás és kivitelezés folyamatát, amely során kitért azokra a felmerülő „vádakra” is, amelyekkel ostorozzák a projektet, illetve azokra a környezeti- és természetvédelmi aggályokra is, amelyek egyébként az ő álláspontjuk szerint teljesen megalapozatlanok. Ezt követően elhagytuk a sorompót és a konkrét munkaterületre értünk, hol elsőként egy új elem, a “csatorna” látványa tárult elénk, amely majd a kajakosok, kenusok számára nyújt egy igazán remek sportolási lehetőséget és ami mondhatni átöleli majd az egész területet. Katona Tibor, műszaki projekt vezető már a kialakítandó strand területén igyekezett felvázolni számunkra azokat a helyszíneket, ahol a terveknek megfelelően az adott „projektegységek” kerülnek megvalósításra, így például a medencék helye vagy éppen a vitorlástelep és a kikötői blokk.
Átsétálva az Ökocentrum és Ökopark oldalra dr. Kalmár Sándor természetvédelmi szakértő állt a rendelkezésünkre, aki alaposan részletezte számunkra mindazokat a kérdésköröket, amelyek érdeklődésre tartottak számot. Itt megtudtuk azt is, hogy a kivitelező milyen külön szabályoknak megfelelően tevékenykedik ezen az oldalon is, és hozzátette azt is, hogy bizony előfordult az is, hogy azért került egy-egy munkafolyamat átütemezésre, mert éppen egy adott madárfaj költési időszaka volt.
Ha igazán őszinték akarunk lenni, akkor a bejárás során semmi olyan jellegű újdonságot nem tudtunk meg, ami eddig nem lett volna nyilvános a Sopron – Fertő Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt. kommunikációjában. Azt kell hogy mondjuk, hogy azon kívül, hogy megtapasztalhattuk azt, hogy nagyüzemben folyik a munka és valóban nagyon fegyelmezetten és körültekintően kell vezetővel bejárni a területet valóban nincs rejtegetni való az objektumban.
Ha pedig már ott jártunk, hát készítettünk is pár fényképet olvasóinknak: