Sopron Basket: Előnyszerzés a negyeddöntőben

Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A Sopron Basket magabiztosan legyőzte a francia Montpellier-t a női kosárlabda Euroliga két sikerig tartó negyeddöntőjének keddi nyitányán.

Női Euroliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Sopron Basket-Montpellier (francia) 60-42 (16-12, 20-10, 8-7, 16-13)
——————————————————————–
A magyar csapat pontszerzői: Határ 16, Brooks 16, January 10, Fegyverneky 9, Jovanovic 4, Williams 3, Czukor 2

Az elmúlt három alkalommal az Euroliga négyes döntőjébe jutott magyar bajnok eredetileg az USK Praha ellen készült a kontinentális sorozat rájátszásában, ám miután a világszövetség az ukrajnai háború miatt kizárta az orosz csapatokat a nemzetközi porondról, a címvédő Jekatyerinburg és a Dinamo Kurszk is kiesett a legjobb nyolc mezőnyéből. Változott a rangsor, ezért Gáspár Dávid együttese a Montpellier-vel – hivatalosan BLMA, vagyis Basket Lattes Montpellier Agglomération – találta szembe magát, a franciák pedig a török Fenerbahce helyett a Sopront kapták ellenfélül.

A hazai zöld-sárgák 8/6-os győzelmi mérleggel zárták az Euroliga alapszakaszát, az NB I-ben pedig 20/1-es mutatóval listavezető. A 6/8-cal negyeddöntőbe jutott BLMA ugyanakkor gyengélkedik odahaza, és 5/10-es mérleggel csak kilencedik a francia pontvadászatban.
Ami a két gárda egymás elleni teljesítményét illeti, a 2013 óta lejátszott négy találkozóból csak a legutóbbit tudta megnyerni az ellenfél 2019 decemberében, amikor a francia Gabby Williams még az ellenfelet erősítette.

A Sopron remek főpróbát tartott az idény eddigi legfontosabb meccse előtt, ugyanis a pénteki bajnokin 84-49-es kiütéses győzelemmel vágott vissza a DVTK-nak a februári kupadöntőben elszenvedett vereségért.

A kilencfős kerettel érkezett BLMA kezdett jobban, és 12-8-ra elhúzott, miközben a hazai oldalon sorra maradtak ki a helyzetek. A negyed “slusszpoénja” viszont a csapatkapitány Fegyverneky Zsófiáé lett, akinek a dudaszó pillanatában félpályán túlról dobott triplájával 16-12 lett az állás. A folytatásban a 208 centis Határ Bernadett dupláival tíz pontra nőtt a magyar előny (24-14), majd a remekül védekező házigazdák a 18. percre gyakorlatilag faképnél hagyták riválisukat (33-18), a nagyszünetben 36-22 volt az állás. Az egész mezőny legjobbja, Határ ekkor 10 pontnál tartott, a lepattanócsatában pedig 23-17-re vezetett a Sopron.

fotó: MTI/Vasvári Tamás

Térfélcsere után a kétszeres francia bajnok és ötszörös kupagyőztes vendégek hasztalanul próbáltak faragni a különbségen, miközben alig estek kosarak, a harmadik játékrészben összesen 15 pont született. A küzdelmes jelleg és a pontínség a 44-29-ről induló zárószakaszra is megmaradt, de Gáspár Dávid együttese végül magabiztos győzelmet aratott.

A soproni összecsapás után mindkét csapat útra kel Franciaországba, mert a Montpellier teremproblémái miatt már csütörtökön lejátsszák a párharc második felvonását. Ha 1-1-re áll a csata, a harmadik mérkőzésre ismét Sopronban kerül sor jövő szerdán.