SKC: Ez nem egy babonás csapat! Megvan a 13. győzelem is!

fotó: SKC – Wölfinger Béla

Elképesztő szezont tudhat eddig maga mögött a Soproni Kosárlabda Klub, hiszen szombaton este, hazai pályán megszerezték a 13. győzelmüket, ami azt is jelenti, hogy már a második a bajnoki tabellán a Kostas Flevarakis által irányított kék-fehér alakulat. Telt ház, parádés hangulat és egy kemény küzdelem után megérdemelt hazai siker!

A harmadik negyed közepéig helyenként örömjátékot bemutatva, 20 pont fölötti előnyt szereztünk a Szolnok elleni rangadón. Ekkor azonban megtört a lendület, az agresszív védekezésre váltó Szolnok elbizonytalanodó csapatunk ellen magára talált, s a hajrában át is vette a vezetést. A végén azonban a Mack-Montgomery-Myers trió révén újítani tudtunk és ellenfelünk fölé kerekedtünk – óriási örömöt szerezve ezzel a fiúknak, a lelátóról újfent rengeteget segítő szurkolóinknak. – számol be a meccsről a Sopron KC hivatalos oldala

Sopron KC – Szolnoki Olajbányász: 83-78 (25-17, 24-15, 18-20, 16-26)

Beszámoló a soproni csapat tudósítójától ( SAKC.HU ):

Zsúfolásig telt ház előtt fogadtuk a Szolnokot a rangadón, szurkolóink egy hatalmas molinót fejük fölé terítve fejezték ki elismerésüket a csapat iránt.

Első akciónk végén E. J. óriási zsákolása remek alaphangot adott a találkozónak. Támadópattanó után a fiatal Pallai felelt. Teyvon ügyesen szervezte a játékot, Milos és E. J. kosaraival 8-2-vel indítottunk. A vendégeket Pallai próbálta versenyben tartani. Quincy révén az első triplánkat is megszereztük, Teyvon betöréses kosara és 13-6 után időt kért ellenfelünk. Solano és Badzim révén eredményesek voltak a vendégek, de E.J-t nem tudták tartani. Centerünk Milos hát mögötti passzát húzta a gyűrűbe, majd a bónusz büntetőt is bedobta. Cakarun és Solano révén próbált “feltörni” az Olaj. A szakasz hajrájában lépett pályára új irányítónk, Myles Mack.  A szakasz hajrájában kicsit kapkodtunk, de ellenfelünk is, egymás hibáiból éltek a felek. Marci Quincy elrontott zsákolása után visszatett lepattanója nyugtatta meg csapatunkat,  labdaszerzés után Teyvon zsákolt, Marci pedig 2 büntetővel zárta le az etapot, s ezzel a 6-0-lal 8 pontos előnnyel zártuk a szakaszt.

A másodikat pedig új irányítónk nyitotta triplával. Cakarun válaszolt, de szép, tudatos akció végén Quincy is beemelt egy hármast, 12-re nőtt az előny. Három fiatal, Marci, Vitya és Csendes Peti volt ekkor a pályán, s ez utóbbi, saját nevelésű ifjú titánunk is “bevert” egy hármast. Ez a Csendes-tripla valóságos hangrobbanást idézett elő az Arénában. Szédületes 9-2-vel kezdtük a szakaszt, s 15 ponttal elmentünk, érthető, hogy időt kért ellenfelünk. Nem “állt el” a triplaeső, Badzim talált be távolról, majd új irányítónk – ha némi szerencsével is – második tripláját is beemelte. Örömjátékot mutattak be a srácok, szurkolóinknak pedig öröm volt nézni – a szakasz derekára egy 17-5-ös “száguldással” 20 pontra nőtt előnyünk. Új irányítónk, Mack nagyon “élt”, Vitya pedig mind védekezésben, mind támadásban, jó ütemű kiosztásaival nagyon hasznosan játszott. A félidő hajrában ugyan kimaradt pár dobás, de jól védekeztünk, tartottuk a 20 körüli vezetést.  Solano triplájával szünetre 17-re csökkent az előny, félidőben E. J. dupla-duplánál járt (13 pont, 10 pattanó).

Cakarun kosarával indult a 2. félidő, majd Badzim dobott triplát, miközben kicsit kapkodtunk. Első pontjainkat Teyvon dobta szünet után büntetőkből. Az amúgy jól játszó Cakarun kapott technikait, Milos pedig büntetett. Első mezőnykosarunk a 2. félidőben új irányítónk, Mack nevéhez fűződött egy szép tripla formájában – igazolta, hogy nem véletlenül “néztük ki” a szezon elején. Quincy egy őrült nagy blokkal tért vissza, Cakarun dobását “sáncolta”, Teyvon és Mack biztos kézzel értékesítették büntetőiket, A szakasz közepén Norbi is beemelt egy triplát, s egy 16-6-os rohammal ismét 20 pont fölé hizlaltuk az előnyt. Szolnoki részről Subotic tett róla, hogy ne nőjön tovább előnyünk. Badzim újabb hármasával a negyed végén 15-re csökkentette hátrányát ellenfelünk.

A 4. negyed úgy indult, ahogy a 3. zárult: Badzim triplájával, majd Pongó hármasával hosszú idő után 10 ponton belülre került, az addig látotthoz képest sokkal agresszívabb védekezésre váltó Olaj. Kostas érthető időkérése és közel 2 és fél perc után, Teyvon megszerezte első kosarunkat a szünet után. Nem nyugtatta meg a srácokat, eladott labdát következtek, Pongó újabb hármast dobott, egyre fogyott az előny. A negyedet 15-2-es 4 és fél perccel kezdő Olaj 5 pontra följött. Ebben a kritikus helyzetben talált be távolról Mack, nem késett a válasz Cummingstól, Cakarun pedig a szakasz közepén egalizált, majd fordított. Szurkolóink űzték-hajtották a srácokat, de sorra adtuk el a labdákat. Mack büntetőivel egyenlítettünk, de Cakarun sem hibázott a vonalról. Teyvon triplájával bő perccel a vége előtt visszaszereztük a vezetést, szurkolóink minden addiginál nagyobb üdvrivalgással fogadták a találatot. Az óriás Cakarun felborította a “pici” Mack-et, a támadóhiba után Teyvon keze nem remegett meg a vonalon, 3 ponttal vezettünk. A végjátékban előbb Badzim, majd Pongó hibázott szorongatott helyzetből triplát. E. J pedig leszedte a lepattanót, bedobta a büntetőket és ezzel meglett a 13. diadal.

Myles Mack: Nagyon kemény meccs volt a mai, az első félidőben nagyon jól játszottunk, és vezettünk is a nagyszünetben, azonban a második félidőben a Szolnok megmutatta, hogy nagyon jó csapat, visszajöttek a meccsbe, a végén azonban mi örülhettünk. Nagy győzelem volt!

Kostas Flevarakis: Azt mondom, amit a játékosoknak is elmondtam a mérkőzés után. Ez egy hatalmas győzelem volt, amely egyben egy köszönetnyilvánítás a csapattól a szurkolók felé, akik ma is hihetetlen hangulatot teremtettek. Ilyen hangulatban nem lehetett más a vége, mint győzelem. Az első félidőben sok fiatal játékost küldtem a pályára, akik ma nagyon jól teljesítettek. Tudtam, hogy egy pontot fáradtabbak leszünk, és ez néhány játékoson látszott is a huszonötödik perc után. A Szolnok egy nagyon jó csapat, amit a második félidőben meg is mutattak. Azért is nagy győzelem ez, mert egy nagyon jó ellenfél és a fáradtság ellen egyszerre küzdöttünk.

forrás: skc.hu

További érdekességek, információk az SKC HIVATALOS OLDALÁN ITT!

Extra tartalmak pedig a csapat FACEBOOK OLDALÁN ITT!