Euroliga: Diadal Franciaországban! Ismét a legjobb négyben a Sopron Basket!

fotó: FIBA

A Sopron Basket hölgykoszorúja a keddi hazai siker után csütörtökön 72-65-re győzött a francia Montpellier vendégeként a női kosárlabda Euroliga két sikerig tartó negyeddöntőjében. A soproni csapat ezzel 2-0 arányban megnyerte a párharcot, és sorozatban negyedszer jutott be a négyes döntőbe, azaz a FINAL4-ba.

A magyar bajnok álomszerűen kezdett, 4-0-ra, majd 12-6-ra elhúzott. A francia válogatottal tavaly Tokióban olimpiai bronzérmes Gabby Williams két negyed alatt 18 pontot szórt, s a vendégek 38-31-re vezettek a nagyszünetben.

Térfélcsere után három pontra felzárkózott a BLMA, de a 208 centis Határ Bernadett révén ismét tíz pont fölé nőtt a különbség. Az utolsó negyedet 11-2-vel kezdték a házigazdák, a magyarok azonban tartották magukat, és a fontos pillanatokban rendre megfékezték a francia rohamokat. A meccs hőse a 28 pontos Williams lett.

A Sopron így 2-0-s összesítéssel megnyerte a párharcot, és 2009, 2018, 2019 és 2021 után az ötödik Final Fourjára készülhet. Az eddigi legjobb eredménye a 2018-as, hazai pályán megszerzett ezüstérem volt.

Női Euroliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés: Sopron Basket-Montpellier (francia) 65-72 (12-19, 19-19, 12-18, 22-16)
——————————————————————–
A magyar csapat pontszerzői: Williams 28, Határ 16, Brooks 10, January 6, Dolson 5, Fegyverneky 4, Jovanovic 3
A párharc végeredménye: 2-0 a Sopron javára.

fotó: fiba.basketball/euroleaguewomen