Petőfi-díjas lett Szájer József

Az elismerés nem keverendő össze azzal a díjjal, aminek a névadója szintén hazánk nagy költője és amit eleinte a soproni VOLT Fesztiválon, majd az utóbbi években a Balaton Soundon adnak át, hanem ez a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány és a Mol-csoport kitüntetése, amit még 2009-ben alapítottak és  amellyel a régió azon kiemelkedő személyiségeit díjazzák, akik helytállásukkal, a szabadságáért hozott áldozatukkal példát mutattak és előremozdították a “közös jó”, a szabadság ügyét. Így tehát szó sincs arról, hogy az európa parlamenti képviselő beszállt volna a zeneiparba, hanem a közjóért tett, több évtizedes munkáját ismerték el ezzel a kitüntetéssel, amit most vehetett át a másik díjazott Lezsák Sándor társaságában. 

 

Lezsák Sándor, az Országgyűlés fideszes alelnöke (j2) és Szájer József (Fidesz-KDNP) európai parlamenti képviselő (b2) Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter (j), Schmidt Mária történész, a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány kuratóriumának tagja (k) és Hernádi Zsolt, a MOL Nyrt. elnök-vezérigazgatója (b) társaságában a Terror Háza Múzeumban tartott ünnepségen, ahol átvették a Petőfi-díjat, a közalapítvány és a Mol-csoport kitüntetését 2019. december 2-án. MTI/Balogh Zoltán

 

A Terror Házában tartott hétfői ünnepségen Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter méltatta a kitüntetettek tevékenységét, majd Schmidt Mária történész emlékeztette a résztvevőket arra,  hogy a díj alapításakor meghatározott alapgondolatok a mai napig fókuszban vannak, hiszen kötelességük  köszönetet mondani az antikommunista szabadságharc hőseinek. Hernádi Zsolt, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója méltatásában kiemelte, hogy az idei két díjazott sokat tett a magyar szabadság kiharcolásáért, akik nem csak annak kivívásáért tettek rengeteget, hanem annak fennmaradásáért minden nap szorgosan, tisztességesen és állhatatosan dogoznak.

Szájer József és Lezsák Sándor a Petőfi-díj  átvételével így csatlakozott azokhoz, akik már korábban vehették át ezt az elismerést, akik között van többek közt  Miroslav Kusy szlovák polgárjogi aktivista, Mart Laar, Észtország volt miniszterelnöke, Tőkés László református lelkész, Filep Mária, a páneurópai piknik szervezője illetve Kozma Imre, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító elnöke is.

 

 

nyitókép: Leczovics Zsolt / cyberpress.hu archívum