Hetedszer is hazahozzák a lányok a kupát!

A Sopron magabiztos győzelemmel (94–64) nyerte meg a női kosárlabda Magyar Kupát a Cegléd ellen. A legutóbbi kiírás ezüstérmese a nagyszünet után magasabb fokozatba kapcsolt, így ismét a leghűségesebb városba kerülhetett a serleg!

uniqa sopron
fotó forrása: twitter.com/WBSopron

TippMix Killik László Női Magyar Kupa Döntő, Pécs

CEGLÉDI EKK – UNIQA SOPRON 64-94 (25-27, 15-17, 10-28, 14-22)

UNIQA SOPRON: Fegyverneky 4, Turner 21/15, Johnson 31/15, Crvendakic 9/3, George 14 Cs.: Ajdukovic 6, Krnjic 5, Határ 4, Dubei -, Weninger -, Czukor -, Bakó –
CEGLÉDI EKK: Medgyessy 6, Katona Sz. 9, Skoric 22/6, Nagy-Bujdosó 17/9, Serbán 6 Cs.: Kobolák 2, Ruttner Zs. 2, Filipowicz W. -, Kányási –

Sterbenz László (vezetőedző): A klubban nagyon sokan dolgoztak azért, hogy jól szerepeljünk itt Pécsett. Köszönjük szüleimnek, hogy annak idején öcsémmel elengedtek kosarazni minket, talán nem bánták meg, s szurkolóinknak, hogy elkísértek minket, s buzdították a lányokat. A döntőben a második félidőben már az a játék folyt a pályán, amelyet szerettünk volna, szervezett védekezésünkkel, nagy irammal, sok távoli kosárral. Nagyon jó második félidő volt, megérdemeltük a kupagyőzelmet.

Cziczás László (vezetőedző):
Szerettünk volna egy jó, szoros döntőt játszani a sztárjátékosokkal felálló, csapatként pedig borzasztó erős Sopronnal, amelynek természetesen gratulálok a kupagyőzelemhez. Amíg erővel bírtuk sikerült. Úgy gondolom, mi az ezüstéremnek legalább annyira tudunk örülni, mint a Sopron a kupagyőzelemnek.