SKC: Megvan sorozatban a 11. győzelem!

illusztráció / fotó: SKC – Wölfinger Béla

Rickey nélkül, gyengén kezdve, és összességében hullámzó teljesítményt nyújtva, ugyanakkor igen jó tripladobó formát kifogva Pécsett is nyerni tudtunk. – számol be az újabb győzelemről az SKC hivatalos oldala. A 2. negyed triplaparádéjával átvettük a vezetést és a hajrában már 10 pont fölötti előnyünk is volt, de a lelkes, szívósan küzdő, s az utolsó pillanatig küzdő PVSK – meg azért részben a mi csapatunk is – izgalmassá tette a végjátékot, de Milos büntetőivel meglett az újabb, SOROZATBAN A 11. DIADAL, amelyet összesen 13 hárompontos kosarat szerezve harcoltunk ki.

PVSK-VEOLIA – Sopron KC 87-93 (20-15, 21-32, 23-25, 23-21)

Beszámoló a soproni csapat tudósítójától

Elsőszámú irányítónk, a térdsérüléssel bajlódó Rickey nélkül léptünk pályára Pécsett. A kezdőbe bekerülő Milos nekünk szerzett vezetést, de a vendégek határozottabban, agresszívebben és pontosabban kezdtek, s a negyed közepén az Ivosev-Brkics centerkettős jóvoltából 12-6-ra elléptek, érthető, hogy időt kért Kostas. Utána egy elég kaotikus akció végén Norbi felezte meg a hátrányt egy szép triplával. Sajnos nem adott lendületet, kihagyott büntetők, rossz dobások, eladott labdák jellemezték a játékot, s ezt kihasználva 17-9-re húzott el a Pécs. A szakasz hajrájában Ákos 2+1-es akciójával közelítettünk. Az 1. negyed végén úgy voltunk 5 pontos hátrányban, hogy pont 5 büntetőt hibáztunk el – 9 kísérletből.

E. J. támadópattanója után Milos hozta föl 3-ra csapatunkat, majd egy elvesztett, s visszaszerzett labda után triplával egyenlített. Brkicset továbbra sem tudtuk tartani, így nem sikerült fordítanunk. A szakasz közepén Quincy és Teyvon vezérletével, utóbbi bátor betörés utáni kosarával sikerült átvenni a vezetést, sőt egy 8-0-lal 3 pontos előnyt szereztünk. A félidő hajrájában kicsit “túlpörögtünk”, újra labdákat adtunk el, s ezt kihasználva fordított a Pécs, ráadásul Teyvon egy technikait is “kidumált” magának. Az újabb fordulatot a félidő hajrájában Norbi 2, majd Csabi 1 triplája jelentette – visszavettük a vezetést. Még a szünet előtt Teyvon is beemelt egy hármast, Norbi pedig a maga részéről a negyediket, így ezzel a triplaparádéval, és 6 pontos előnnyel zártuk a félidő.

Bryson felezte a pécsi hátrányt triplával, Milos felelt rá. Brkics és E. J. “váltottak” kosarat, majd centerünk blokkolta a pécsi középjátétékos dobását. Tartottuk az 5 pont körüli előnyt, majd eladott labdák után egalizáltak a hazaiak. A kiélezett helyzetek specialistája, Milos próbálta átlendíteni a csapatot a kisebb holtponton. Egy 14-4 es rohamot indított el ezzel a szakasz közepén, 10 ponttal elléptünk. Nem nyugodhattunk meg, jött 1-2 hiba, s egy 7-0-lal szorossá tette a meccset ellenfelünk. A szakasz hajrájában támadásban Teyvon villogott, “hátul” Ricsi szerzett fontos labdát, 8 pontos előnnyel várhattuk a záróetapot.

Ennek elején Hayes Jones vezérletével ugyan 4 pontra feljött a PVSK, de Norbi majd Teyvon hármasával ismét 10-re nőtt az előny, sőt volt 11 is a hajrában. Talán elhitték a srácok, hogy megvan a meccs újra jött 1-2 könnyelműség, pontatlanság, s egy 9-0-lal a végjátékban 2-re feljött az utolsó pillanatig küzdő pécsi gárda. A végén azonban Milos 6-ból 5 büntetőt értékesítve bebiztosította sorozatban 11. győzelmünket.

forrás: skc.hu

További érdekességek, információk az SKC HIVATALOS OLDALÁN ITT!