SKC: Győzelem az Alba Fehérvár otthonában!

Székesfehérvári győzelem után a soproni szurkolókkal! / fotó forrása: sakc.hu

Az Alba Fehérvár otthonában is folytatta remek sorozatát a Sopron KC és immár zsinórban a 12. győzelménél tart. Egy gyakorlatilag végig szoros összecsapáson a kiélezett, kritikus pillanatokban valamivel pontosabban játszva, a légiósai vezérletével a Nyíregyháza és a Pécs után az Albának is visszavágott a soproni csapat az őszi, hazai vereségért. – számol be a Sopron KC hivatalos oldala

Alba Fehérvár – Sopron KC 80-83 (18-20, 22-18, 13-20, 27-25)
Székesfehérvár, 1.000 néző
V.: Benczur, Ádám, Minár

Alba Fehérvár: PONGÓ 11/9, , SMITH 16/3, Takács M., Fakuade 9, Onmenaka 4. Cs.: Stark 11/3, VOJVODA 22/12, Lukács 5, Davis 2, Balsay
Edző: Matthias Zollner

SKC: MYERS 23/6, Fazekas 3/3, BORISZOV 19/9, FORD 24/6, MONTGOMERY 14
Cs.: Halász, Csendes, Werner, Takács N.
Edző: Kostas Flevarakis

A soproni szurkolókon nem múlt semmi, szinte hazai hangulatot varázsoltak a csapatnak az ALBA otthonában! / fotó: sakc.hu

Beszámoló a soproni csapat tudósítójától ( SAKC.HU ):

Remek sorozatunk hatására, népes szurkolótábor kísérte el fiainkat buzdítani Székesfehérvárra, és csapatunk hívei nem is fukarkodtak a decibelekkel, már a mérkőzés előtt “hangoltak”, a bemutatáskor szinte otthon érezhették magukat a srácok.

Eladott labdákkal kezdtük a meccset a várakozásnak megfelelően egész pályán letámadó fehérváriak ellen, de Smith kosarára gyorsan feleltünk két ügyes Milos-Quincy akcióval, majd Teyvon betörésből dobott kosarával. Pongó majd Smith 1-1 hármasával érte utol csapatunkat, a hazaiak rendre visszaszedték a pattanót a mi palánkunk alatt. A szakasz közepén négyes cserét hajtottak végre a fehérváriak, tőlünk viszont Csabi emelt be egy hármast. A szakasz hajrájában sok volt a hiba mindkét oldalon, 2 pontos előnnyel zártuk a nyitószakaszt.

Eladott labdánk után Stark egyenlített, majd Lukács rendezetlen védelem elleni kosarával fordított az Alba, ám Teyvon és E. J. villanásaival visszavettük a vezetést – időt is kért ellenfelünk. Fej-fej mellett haladtak a felek, nálunk Teyvon és Quincy volt a vezér, hazai oldalon Pongó villant újabb két hármassal. A félidő hajrájában két 2+1-gyel ellépett az Alba, végül Ford támadó pattanó utáni kosarával 2-re visszajöttünk szünet előtt.

Pongó ziccerére Milos triplájával feleltünk a 2- félidő elején. Ezt követően pár ponttal elléptek a hazaiak, a letámadás ellen újra eladtuk a labdát, a hazai betöréseket nem tudtuk megállítani a hazai betöréseket, valamint a palánk alatt Omenakát. Milos tartotta versenyben csapatunkat tripláival, sőt a szakasz közepén a 3. negyedben beemelt 3. hármasával visszavettük a vezetést. Az Alba időkérése után Teyvon szerzett labdát, majd kosarat, utána pedig egy triplát. Milos és Teyvon egy 11-0-s rohamot vezényelt, s 6 ponttal megugrottunk. A szakasz hajrájában Stark felezte a különbséget egy triplával, ráadásul Teyvon a 4. hibáját is megkapta. A szakasz végén mindkét fél sokat hibázott, Kostas rövidebb-hosszabb időre a fiatalokat is mélyvízbe dobta. Quincy újabb kosarával 5 pontos előnnyel várhattuk a 4. negyedet.

Ez Vojvoda 2+1-es akciójával indult, majd lerohanásból egalizált. Teyvon NBA-ben is hármat érő triplával jelezte: jót tett neki a kis pihenő. Vojvoda lendült bele a túloldalon, triplát dobott, nem egészen másfél perc alatt 7 pontot szerezve. Rövid ideig mindkét fél a támadó pattanókból élt. Vojvoda újabb hármasával fordítottak a fehérváriak, időt kért Kostas. A szakasz közepén E.J. lépett elő, aki ügyes akciók végén látványos zsákolásokkal vétette észre magát. Fehérvári időkérés és egy Fakuade-kosár után Quincy is “rántott” egyet. Váltva estek a kosarak, ha szűken is, de vezettünk, ám a fehérváriak Smith és Stark jóvoltából ”tapadtak” ránk. Bő perccel a befejezés előtt Quincy szerzett labdát, ráadásul Stark sportszerűtlen hibával akadályozta. Ford büntetett, 5 pont előnnyel fordultunk az utolsó percre. A hibát követő akcióból nem találtunk be, majd Norbit látták sportszerűtlennek a játékvezetők. Bő fél perccel a vége előtt 2-re feljött és támadhatott az Alba, de Vojvoda ekkor hibázott. Nem úgy Teyvon a vonalról, így nem egészen 20 másodperccel a befejezés előtt 4-gyel mentünk. Vojvoda 13-mal a vége előtt triplával minimálisra csökkentette a különbséget. Quincyvel szemben szabálytalankodtak a hazaiak, az ő keze sem remegett meg a vonalon, és erre már nem volt “pontos” válaszuk a hazaiaknak – megvan a 12. győzelem!

forrás: skc.hu

További érdekességek, információk az SKC HIVATALOS OLDALÁN ITT!