SC Sopron: “Ha nem sikerül a főpróba, az előadás annál jobb szokott lenni!”

SC Sopron - ETO Akadémia felkészülési mérkőzés a Soproni Városi Stadionban 2022. február 05.-én. / fotó: SC SOPRON/ Tóth Péter

A bajnoki rajt előtt lejátszotta utolsó felkészülési mérkőzését is az SC Sopron NB III.-ban szereplő gárdája, amely meccsen a megyei rivális ETO Akadémia volt Bücs Zsolt fiainak az ellenfele.

SC Sopron – ETO Akadémia felkészülési mérkőzés a Soproni Városi Stadionban 2022. február 05.-én. / fotó: SC SOPRON/ Tóth Péter

A Soproni Városi Stadionban megrendezett mérkőzés első félideje közepes iramot és kiegyenlített küzdelmet hozott, igazán komolyabb izgalmakat csak az első félidő legvége hozott, igaz az három gólt is. Előbb a 41.-dik percben a győriek szereztek vezetést (0-1), majd a 43.-ban hazai részről Kocsis Ármin egyenlített (1-1). A pihenő előtti percben aztán ismét az ETO talált be Horváth Brúnó kapujába. (1-2)

A második félidőben is inkább a mezőnyben folyt a játék, azonban inkább a győri csapat játéka érvényesült, hiszen két komolyabb gólhelyzetet is kidolgoztak az akadémisták, azonban a soproni kapu hálója rezzenéstelen maradt. Soproni részről egy veszélyesebb helyzetet lehetett feljegyezni, ami Krizsonits Mátyáshoz fűződik, aki a baloldalon egy szólót követően betört a tizenhatoson belülre és onnan lőtt kapura, de  vendégek kapusa védte azt.

Felkészülési mérkőzés

SC Sopron – ETO Akadémia  1-2 (1-2)

Soproni Városi Stadion

Sopron, 2022. február 05. / szombat / 13.00 óra

Az SC Sopron a 17. helyen vág neki a tavaszi küzdelmeknek. Az első mérkőzését 2022.február 13-án – vasárnap – 13.00 órakor játssza a csapat a Tatabányai SC otthonában, akik jelenleg a 8. pozícióból várják a folytatást.