SC Sopron: Győzelem a felkészülési mérkőzésen

fotó: SC Sopron / Tóth Péter - petix.hu

Javában készül a bajnoki rajtra az NB III. Nyugati csoportjában szereplő SC Sopron gárdája, akik szerdán sorrendben a negyedik felkészülési mérkőzésüket is lejátszották. A Bücs Zsolt által irányított gárda ezúttal hazai pályán – az Ágfalvi úti Sporttelepen – fogadta aktuális ellenfelét, a Haladás VSE csapatát. A kora esti órákban megrendezett összecsapáson a hazai gárda 3-0 arányban nyert Kocsis Ármin két illetve Gere Richárd találatával.

Bár a felkészülési mérkőzéseken az eredmény a szakma számára szinte minden csapatnál másodlagos, azonban a szurkolók számára mindig egy fontos adalék. Így volt ez most is, hiszen a mérkőzés után a helyi sportbarátok arcán az elégedett mosoly volt látható, ami összességében egy nagyon fontos visszajelzés is.

A mérkőzésről elmondható, hogy többségében a soproniak akarata érvényesült és talán kijelenthető, hogy mezőnyfölényt is sikerült kialakítaniuk, amiből  több szép támadásvezetés, no és persze az akciógólok is megszülettek.

Az első félidőben egy jó iramú, harcos meccset láthattak a szurkolók, ahol Bücs Zsolt fiai több alkalommal is veszélyeztették a szombathelyi kaput, azonban találat nem született. A Haladásnak is feljegyezhettünk két gólszerzési lehetőséget, de mindkét szabadrúgást hárította Majer kapus, így találatok nélkül zárult az első penzum.

A második félidőben több soproni játékos is lehetőséget kapott a bizonyításra, hiszen felkészülési mérkőzésről lévén szó, lehetősége volt mind a két mesternek a tesztelésekre. Ebben a félidőben frissebbnek tűnt a helyi csapat, amit az is jelzett, hogy gyorsan megszerezték a vezetést a piros-fehérek, amit aztán további két találat követett.

SC SOPRON – HALADÁS VSE 3-0 (0-0)

Sopron, Ágfalvi úti Sporttelep / 2022.01.26. 17.30.

Gólszerzők: Kocsis Ármin 2x és Gere Richárd