Két apropója is volt annak Répcevisen, hogy a község önkormányzata és polgárai összegyűltek az óvoda udvarán július 16-án csütörtökön. Régi, ciklusokon átívelő álom teljesült a falubusz beszerzésével, de az óvoda udvarát is fejleszteni tudták a kormány kistelepüléseknek szóló programjával. Javítanak a szolgáltatásokon is, hiszen elindul a falugondnoki szolgálat, az óvodai játszóeszközök pedig a modern színvonal elvárásait teljesítik.
A répcevisi átadóünnepségen első ízben a helyi óvodásokra irányult a figyelem, hiszen az apróságok külön műsorral készültek a jeles eseményre. A csemeték mondókákat fújtak és táncoltak, majd Németh Anna prózai előadással készült.
Hollósi Péter Pál polgármester elmondta, nem csak közel 800 éves múltja a falunak, hanem jövője is, hiszen a kormányzati projektek a jövőbe jelentenek befektetést. A nagyjából 320 lakosú község óvodát is működtet, ennek a játszóudvarát tudták 21. századi minőségben átalakítani. Faluvezetőként fontosnak tartja, hogy ugyanazok a szolgáltatások érhetőek el az óvodában mint egy nagyvárosiban is. Ehhez járultak hozzá most is, hiszen fontos, hogy fejlődjön és megmaradjon a lehetőség, de az utánpótlás biztosításában a településen élőknek is szerepe van. Szintén 100%-os támogatást jelent falubusz beszerzés is, hiszen azokat tudják segíteni, akik autó vagy épp segítő személyzet hiányában kevésbé mobilisak.
A feladatokat a falugondok látja el, ő pedig a közmunka programból kilépve vállalta a hivatást. A polgármester később megjegyezte azt is, hogy akadályoztatás esetén ő is szívesen vállal szolgálatot, hiszen felsőfokú tanulmányait is szociális területen szerezte.
Már a 2006-2010 között, majd az azt követően dolgozó testületek is próbáltak nekifutni a pályázatnak, de az elmúlt években nem dolgoztak hiába: harmadszorra sikerült a falugondnoki szolgálat beindítása. A község első embere külön megköszönte az előző testületi tagok támogatását is, hiszen az ő egyetértésükkel tudtak elindulni a Magyar Falu Program pályázatán. Megköszönte a magyar kormány, valamint az országgyűlési képviselő támogatását is, mely kapcsán kiemelte, hogy a rendszerváltozást követő összes térségi képviselő nem járt annyit a településükön, mint Barcza Attila.
Mint elmondta, ez a fajta jelenlét az, ami segíti őket abban, hogy a képviselő lássa a helyi problémákat, s legjobb tudása szerint támogassa is azok megoldását.
Barcza Attila, Sopron és térsége országgyűlési képviselője részletezte a pályázati eredményeket, hiszen a kisbusz 11 milliós, az udvarfejlesztés közel 5 millió forintos eredmény. Azonban az összegen túl is fontos látni azt is, hogy ezek esélyt adnak a magyar községek számára a felzárkózásra. A falvakban maradást és a falusi élet jobbá, élhetőbbé tételét segíti a kormányzati program, az infrastrukturális fejlesztések mellett szolgáltatások nyújtásával is. A várossal szemben kell alternatívát nyújtani a fiataloknak. Hangsúlyozta, maradt még sok tennivaló a településen, így a jövőben is elkötelezetten áll a fejlődés mellé. Érdemes felidézni a több mint egy éve átadott önkormányzati épületek energetikai korszerűsítését is, ami szintén komoly előrelépést jelent – tette hozzá.
Az ünnepséget követően Barcza Attila egy, a Magyar Falu Program arculatát magán hordozó táblát adott át Hollósi Péter Pálnak, mely a helységnévtábla alatt foglal majd helyet az elkövetkezendőkben. Zárásként a program az idei esztendőben várható eredményei kapcsán is pozitív reményét fejezte ki az országgyűlés térségi képviselője.
Barcza Attila hitvallását is megosztotta a jelenlévőkkel, hiszen úgy vallja, akkor tudja csak eredményesen képviselni a településeket, ha nem csak a polgármestereket, jegyzőket ismeri, hanem minél több ott élő embert, hiszen ekkor tud az ember valóban részese lenni a településnek, és valóban segítséget nyújtani.
A helyi plébános távollétében Dumovits István horvátzsidányi aranymisés plébános vállalta az eszközök felszentelését. Áldást kért az eszközökre, melyek a falu közösségét fogják szolgálni. Prédikációjában elmondta, már az első emberek történeti leírásakor említik az áldást, hiszen késztetést éreztek arra, hogy valakinek megköszönje az őt körülölelő alkotásokat. A köszönet pedig egyben hála is, mellyel tartozunk az égieknek és azoknak, akik a földön nyújtottak segítséget hozzá. A gyermekek őrangyalának és az utazók védőszentjének, Szent Kristófnak az oltalmába ajánlotta az új beruházásokat, a falubusz ablakában pedig rózsafüzért is elhelyeztek. Megjegyezte azt is, hogy a Peruska Mária kegyhelynél 43 évvel ezelőtt indították meg az autószenteléseket: az első években még külön jegyezték a típusokat, matricát adtak, az útba indítottak pedig semmilyen vész nem érte, ami igazolja a védőszent hatalmát.