Labdarúgás/EB: Vereség a portugáloktól

Orbán Viktor miniszterelnök és Dzsudzsák Balázs labdarúgó a válogatott mérkőzésén, a Puskás Arénában. / kép forrás: Orbán Viktor facebook

Vereséget szenvedett a magyar válogatott a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokságon, miután 3-0-ra kikapott a címvédő portugál csapattól a Puskás Arénában.

A világsztárokkal teletűzdelt portugálok végig nagy fölényben játszottak és labdabirtoklásban is jobbak voltak, azonban büszkék lehetünk a magyar srácokra, hiszen az eredménytől függetlenül szépen helyt álltak. A mérkőzés összképe alapján a kapura is veszélyesebbek voltak a vendégek és bizony szükség volt Gulácsi pár bravúrjára, azonban az első – érvényes – gól csak a 84. percben született Guerreiro megpattanó lövése által. (0-1) A magyar csapat ezt megelőzően egy lesgólig jutott a második félidőben, de azt jogosan érvénytelenítette a játékvezető. A portugáloknál aztán Cristiano Ronaldo terhelte tovább gólokkal a kapunkat, előbb büntetőből talált be (0-2), majd a hosszabbításban egy szép cselsorozat után állította be a végeredményt. (0-3)

Európa-bajnokság, csoportkör, 1. forduló, F csoport:
Portugália-Magyarország 3-0 (0-0)
Budapest, Puskás Aréna, 55 662 néző

Játékvezető : Cüneyt Cakir (török)
Gólszerzők: Guerreiro (84.), Ronaldo (87. – büntető, 92.,)

Budapest, 2021. június 15. / Willi Orbán (b) és a portugál Bruno Fernandes a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának első fordulójában játszott Magyarország – Portugália mérkőzésen a Puskás Arénában 2021. június 15-én. MTI/Kovács Tamás

Válogatottunk legközelebb szombaton a világbajnok franciák ellen lép pályára, majd jövő szerdán a németek vendége lesz Münchenben.