Labdarúgás/EB: Döntetlen a németek ellen, kiesett a magyar csapat!

München, 2021. június 23. A magyar válogatott tagjai a szurkolók elõtt a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának utolsó fordulójában játszott Németország - Magyarország mérkõzés végén a müncheni Allianz Arénában 2021. június 23-án. Németország-Magyarország 2-2. MTI/Kovács Tamás

Nagy várakozás előzte meg a Németország-Magyarország labdarúgó összecsapást a részben hazai rendezésű, az idei évre halasztott Európa Bajnokságon Münchenben. A tét nem volt kicsi, hiszen ha nyer a magyar csapat, akkor csoport harmadikként továbbjut, döntetlen illetve vereség esetén viszont búcsúzni kényszerül a tornától. Egy kicsit beárnyékolta az előzetes “sporthíreket” a LMBTQ miatti, a közelmúltban hazánkban politikailag elfogadott új rendelet, hiszen ez miatt Münchenben kitört egy amolyan szivárványos színekbe boruló őrület annak kapcsán, hogy Németország nem ért egyet a magyar rendelettel, amire hazánk azzal válaszolt, hogy országszerte nemzeti színekbe borította jellegzetes épületeit. Az egész dolog aztán odáig fajult, hogy a német válogatott kapusa Manuel Neuer szivárványszínű csapatkapitányi karszalagot viselt, ha már magát a müncheni arénát az UEFA nem engedte ilyen színkavalkádba fényfesteni, de ez már talán valóban egy kicsit túlzás volt. Kár, hogy beszökött ebbe a sporteseménybe is ilyen erősen a politika, attól függetlenül, hogy ki melyik álláspontot képviseli az ügyben. No de ez ellen már nem lehet mit tenni.

A mérkőzésen  Marco Rossi szövetségi kapitány együttese már a 11. percben meglepte a hazaikat, hiszen Szalai Ádám  fejes góljával szerzett vezetést, amire a németek csak a 66. percben tudtak válaszolni  Kai Havertz révén.  A döntetlen eredménynek aztán nem örülhettek sokáig Neuerék,  hiszen  Schäfer András szinte  azonnal válaszolt és ismét előnyhöz juttatta csapatunkat.  A németek aztán  Leon Goretzka 84. percben szerzett találatával ismét kiegyenlítettek, amire már nem sikerül a mieinknek válaszolni, és ez azt jelentette, hogy így szertefoszlott a  magyar álom.

A kiesés ellenére elmondható, hogy ez az Európa Bajnokság a magyar csapat számára egyben a szív diadala is volt, hiszen valljuk be őszintén, nem sokan adtak adtak volna a torna előtt ebben a csoportban két döntetlen a magyar csapatnak, ám ők rácáfoltak a hitetlenkedőkre és bizonyították, hogy lehetetlen nincs és bizony a csoda is csupán karnyújtásnyira van.

München, 2021. június 23. A magyar csapat a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának utolsó fordulójában játszott Németország – Magyarország mérkőzés előtt a müncheni Allianz Arénában 2021. június 23-án. MTI/Kovács Tamás

A magyar csapat két pontjával a világbajnok és csoportgyőztes franciák, a második németek, illetve a címvédőként harmadik helyen továbbjutó portugálok mögött zárt a négyesében, miután a francia és a portugál gárda 2-2-es döntetlent játszott egymással a Puskás Arénában.

A mi csoportunkból a franciákra Ukrajna, a németekre Anglia, a portugálokra pedig Belgium vár a nyolcaddöntőben.

via: cyberpress /MTI