Idén tavasszal központi beszerzéssel 32 db mentőautót vett az Országos Mentőszolgálat és ebből az egyik a soproni állomásra került. A 4×4-es meghajtás különbözetét az Együtt az Életért, Sopronért Mentőalapítvány állta.
Az eseményen Dr. Lórántfy Mária, az országos Mentőszolgálat regionális igazgatója is méltatta az új esetkocsi jelentőségét abban, hogy életeket menthessenek meg.
Lükő Péter, az alapítvány kuratóriumának titkára részletesen is kifejtette: A tavalyi év során az alapítvány a soproni mentőállomás mentőgépkocsi-parkjának fejlesztését tűzte ki célul. Erről egy szándéknyilatkozatot tett az Országos Mentőszolgálat felé az anyagi hozzájárulásáról, hogy egy összkerék-meghajtású mentő beszerzése lehetővé váljon.
A soproni önkormányzattól Dr. Simon István alpolgármester, Dr. Magas László (Költségvetési Bizottság elnöke), Péli Nikoletta (Népjóléti Bizottság elnöke) és Tóth Éva (Gazdasági Bizottság elnöke), önkormányzati képviselők jelentek meg az eseményen.
Dr. Simon István köszönetet mondott a mentőállomás minden dolgozójának az elmúlt évben végzett munkájukért és külön köszönetet mondott az Együtt az Életért, Sopronért Mentőalapítvány támogatásáért.
Az új, Mercedes Sprinter II 316 CDI esetkocsi, 4×4 kerék hajtású. Összkerekes mivolta örvendetes a soproni terepviszonyok között, már évekkel ezelőtt leszerelték korossága miatt a korábbi ilyen célú mentőautót.
Sopron önkormányzata elismeri és támogatja a mentők munkáját, amelyet azzal is kifejez, hogy a soproni mentőállomás négy munkatársának ajánlott fel jutalmat.
Jutalmat vehetett át Bencsik Péter, mentőápoló, aki lelkiismeretesen végzi munkáját, mindig van egy kedves szava a betegekhez, mely egy kis mosolyt csal az arcukra.
Zelenák Krisztián, mentőápoló, akinek szakmaisága, áldozatkészsége növeli a betegbiztonságot az ellátás során.
Boros András, mentőgépkocsi-vezető, aki betegellátásban szintén aktívan résztvevő, a gépkocsik és a mentőállomás folyamatos működésében önzetlen segítséget nyújtó bajtárs.
Fekete József, mentőgépkocsi-vezető, aki a betegellátás során ugyancsak aktívan résztvevő, „második jobb keze” az orvosnak-mentőtisztnek, a betegek felé irányuló empátiája, kedvessége emeli a betegellátást.
cyberpress.hu – Koszorú Mihály