Nyeréményjáték a pünkösdhétvégén túzárzóknak a Maderspach Kommandó jóvoltából!

Határkő az osztrák-magyar államhatáron Locsmánd - Zsira között / Fotó: cyberpress.hu

Az egyedi honismereti túrákat szervező mozgalom pünkösd napjaira sem pihent meg, nyereményjátékkal kedveskedik a követői számára. A Maderspach Kommandó felhívása egyszerű feladatot ad, ám megoldása nem is olyan magától értetődő.

A játékban való részvételhez szelfit kell készíteni egy olyan osztrák-magyar országhatárkővel, amin nem az 1922-es évszám szerepel!

A fényképeket május 20. éjfélig kell beküldeni a maderspachkommando2@gmail.com drótpostacímre! A beküldők között Thirring Gusztáv Felső Dunántúl című 1933-ban kiadott útikalauzát sorsoljuk ki!

A mozgalom vezetőjétől, ifj. Kertész Ferenctől megtudtuk, az elmúlt években sokat foglalkoztak az osztrák-magyar határ határköveivel, részletes írásokban foglalkoztak a témával. Eloszlatták azt a közkeletű tévedést is, hogy a Sopron környéki határköveken szereplő „B” betű nem „Burgenland”-ot jelöli, hiszen 1922-ben „A”, „B” és „C” szakaszra osztották a határt, az „A” szakasz osztrák-szlovák-magyar hármashatártól a Fertőrákos közelében, a Fertő tóban található mesterséges szigetig, a „B” szakasz a Fertőtől az Írott-kőig,  a „C” pedig az Írott-kőtől a az osztrák-szlovák-magyar hármashatárig tart.

A köveken többnyire az 1922-es évszám szerepel, mivel a Nyugat-magyarországi felkelés és a soproni népszavazás miatt csak ekkor kezdhették meg a határvonal pontos kijelölését. Az elmúlt száz évben viszont néhány kő megrongálódott, ezeket pótolni kellett, így ezekre már a pótlás idejének évszáma került, és ennek van most szerepe a nyereményjátékban.