A község több évtizedes hiányosságát orvosolja a csatornahálózat megvalósítása, mely nem csak a lakossági életminőség javulásához, de a településre való költözési kedvhez is hozzájárul. A soproni járás bő 200 fős kistelepülés főútról elérhető zsákfalu, most mégis hatalmas lépétékű beruházást valósíthat meg. Több, mint 1,3 milliárd forintos kormányzati támogatásból lesz csatorna, valamint bekötik az ingatlanokat a lövői szennyvíztisztító telepre.
A kitartó munkának meglett az eredménye, hiszen az előkészítés hosszú utat járt be. Az évekig tartó várakozást hosszas munka kísérte, hiszen a szomszédos Lövő szennyvízkezelőjét korszerűsíteni, hatékonyságát növelni kellett. Majd egy ipari létesítmény leválásával jelentős kapacitás szabadult fel, így Nemeskér kezdeményezni tudta a Soproni Vízmű Zrt. által üzemeltetett lövői szennyvízelvezetési agglomerációba való csatlakozását.
Az idén megindult beruházás tervezése is még a kétezertízes évek közepén indult meg, a KEHOP program keretében. Nemrégiben tartották meg a fejlesztéshez kapcsolódó projektnyitó rendezvényt, mely kapcsán Barcza Attila térségi országgyűlési képviselő osztotta meg gondolatait. Közösségi oldalán elmondta, a kormány több mint 1,3 milliárd forintot biztosít a fejlesztésre, mely által minden nemeskéri család rákerül a hálózatra, Ez a fejlesztés egy 2016-ban született elképzelés eredménye – tette hozzá, kiemelve: nagy köszönet a rengeteg közös munkáért, sikeres egyeztetésért dr. Molnár Ágnes országgyűlési képviselőnek és Firtl Mátyásnak, az elődjének. Továbbá köszönetét fejezte ki a helyben élőknek, hogy türelemmel várták a csatornahálózatot.
A projektadatok szerint Nemeskér településen nincs kiépített csatornahálózat, ezért a településen a csatornahálózat kiépítése, valamint az összegyűjtött szennyvizek Lövői szennyvíztisztító telepre történő elvezetése szükségszerű. A korábban elnyert támogatási összegekhez további forrásokat is szereztek, hiszen a 2017-es pályázati összeg közel dupláját sikerült lehívni az államtól a teljeskörű megvalósítás érdekében. A dokumentációk alapján legalább 108 bekötést terveznek, 2 szennyvízátemelő épül, 1,5 kilométer gravitációs csatornát építenek be, valamint közel 3 km bekötő- és nyomóvezetéket fektetnek le.
A fővállalkozó kivitelező a Colas Alterra Építőipari Zrt.