A megyei őrsprogram keretében a csornai, a pannonhalmi és a lébényi katasztrófavédelmi őrs után március 1-től Sopronkövesden is megkezdik a munkát a tűzoltók. A 2012-ben indult országos program célja, hogy a nehezebben elérhető, a központoktól távolabbi területeken csökkenjen a riasztás és a helyszínre érkezés között eltelt idő.
A könnyűszerkezetes, több mint kétszáz négyzetméteres, földszintes épület magában foglalja a hivatásos tűzoltók mindennapjait szolgáló szükséges helyiségeket. Egy gépjárműfecskendő és négyfős legénysége szolgál itt 24/48 órás munkarendben. A szertár mellett a munkájukat szolgáló iroda, raktár, öltöző, közös helyiség, konyha és hálóhelyiség is megtalálható az épületben. A tervezéskor fontos szempont volt az energiahatékonyság is, ezért napelemek biztosítják a villamos áram egy részét – írja a Katasztrófavédelem portálja.
A Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság illetékességi, és a soproni hivatásos tűzoltó-parancsnokság működési területén március 1-jén kezdi meg mentő tűzvédelmi feladatainak ellátását a sopronkövesdi katasztrófavédelmi őrs. Az őrs létrejöttével a környező húsz településen – Egyházasfalu, Lövő, Nagycenk, Nagylózs, Nemeskér, Pereszteg, Pinnye, Sopronhorpács, Sopronkövesd, Újkér, Und, Völcsej, Ebergőc, Szakony, Zsira, Répcevis, Gyalóka, Hegykő, Fertőhomok, Röjtökmuzsaj –, több mint háromszáz négyzetkilométeres területen, csaknem tizenhatezer emberhez ér korábban a tűzoltói segítség – emeli ki a közlemény szövege, hangsúlyozva, hogy ennek eredményeképp a korábbinál gyorsabban megkezdődhet a beavatkozás és csökkenthető a károk mértéke, erősödik a lakosság élet- és vagyonbiztonsága.