Sopron Basket: Az első lépcsőfok kipipálva az Euroliga Final Four felé! (képek)

A napokban a negyedik Euroliga négyes döntőjére hajt a Sopron Basket hölgykoszorúja, amely sikerhez a szerdán és pénteken tartott mérkőzések vezetnek. A magyar csapatnak a soproni buborékban tartott oda-visszavágós mérkőzéseken a francia Lyon az ellenfele, amely összecsapáson 28 pontos soproni előny született. LDLC ASVEL FEMININ – Sopron Basket 66-94 (20-20, 12-25, 14-23, 20-26)

fotó: Tóth Zsombor / Sopron Basket szíves engedélyével / Köszönjük!

A zártkapus meccsen közel 10 perc kellett ahhoz, hogy a Sopron kézbe vegye a vezetést, ami aztán a második negyed végéig ki is tartott. Látható volt, hogy Gabby Williams és Jelena Brooks vezérletével olyan gördülékenyen játszott Gáspár Dávid csapata, hogy esélyük sem volt már a franciáknak, így a félidőben már 45-32-öt mutatott az eredményjelzőtábla a zöld-sárgák javára.

A második félidő aztán ott folytatódott, ahol az első abbamaradt és a Sopron Basket gyorsan 20 pontos előnyre tett szert. A Lyon nem igazán találta az ellenszert, így kijelenthető, hogy a negyedik negyed már csak formalitás volt. Ki is alakult a végeredmény, ami azt jelenti, hogy a pénteki visszavágót 28 pontos előnnyel várhatják a soproni lányok, ami nagy bizakodásra ad okot abban a tekintetben, hogy már csak egy lépcső választja el a Leghűségesebb város csapatát az újabb Final Fourtól!

Eredmény:
negyeddöntő, 1. mérkőzés (Sopron):
Lyon (francia)-Sopron Basket 66-94 (20-20, 12-25, 14-23, 20-26)

A magyar csapat legjobb dobói: Williams 24, Brooks 19, Krajisnik 15, Walker 15, Határ 10

A másik soproni mérkőzésen a Jekatyerinburg került lépéselőnybe, így ők várhatják nyugodtabban a pénteki visszavágót:

Dinamo Kurszk (orosz)-Jekatyerinburg (orosz) 67-80 (15-35, 21-17, 16-18, 15-10)