Kiemelt beruházásnak számít az M85-ös gyorsforgalmi építése és aminek a Csorna-Sopron- Fertőrákosi (Tómalmi) csomópont közötti szakaszáról a legújabb hír az, hogy annak 2020-as átadásának tekintetében bizakodó a soproni városvezetés is és ami álláspontjuk szerint, végre bekapcsolja a leghűségesebb magyar várost is Magyarország és Európa közlekedési vérkeringésébe. Azonban egy ilyen kaliberű a kivitelezésnek mindig vannak olyan oldalai is, amelyek sokszor nem kapnak nyilvánosságot, azonban most a nepszava.hu egy olyan írással jelentkezett a felületén, amely erre világít rá és az épülő út földterületeinek kisajátításáról illetve az érintett felek nézetkülönbségéről szól.
Az igen részletes írás többek közt rávilágít arra, hogy azért nem olyan sima minden, mint amilyennek tűnik, hiszen meglátásuk szerint alighanem a Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatalnak is feltűnt az, hogy az állami beruházó Nemzeti Infrastruktúrafejlesztő Zrt. (Nif Zrt.) az M85-ös gyorsforgalmi út megépítéséhez több értékes soproni magáningatlant mélyen áron alul szeretne megszerezni. Mint az megjegyzi a portál, a kisajátításban érintettek azért jutottak erre a következtetésre, mert a hivatal kivételesen nem az állami cégnek készített értékbecslést fogadta el, hanem egy másikat, és az abban szereplő magasabb összeg kifizetését találta indokoltnak. Emiatt a Nif Zrt. beperelte a megyei kormányhivatalt, és kéri a közigazgatási határozat felülvizsgálatát.
A cikk konkrét esetre is kitér, ahol a kivitelező vételi ajánlatát nem fogadta el a tulajdonos és egy szakértői értékbecslőt kért fel arra, hogy állapítsa meg a reális négyzetméterárat. A szakértő azt 4000 forintban állapította meg, amely ár egyébként a tulajdonosoknak is megfelelt és amit nem mellesleg a kormányhivatal is jóváhagyott. Azonban a történet itt nem ért véget, mert itt nem záródott le a történet, hiszen a kivitelező Nif Zrt. sokallja az összeget, és élve jogával megtámadta a határozatot. Az ügy most egyébként tárgyalásra vár, ami úgy tűnik január 14-én lesz és amelytől mind a két fél azt várja, hogy az ő álláspontjának adnak majd igazat.
A történet azonban nem ennyire egyszerű és van több szála is, ezért akit behatóbban érdekel a történet annak javasoljuk hogy IDE KATTINTVA olvassa el az érintett cikket, amely rámutat többek közt arra, hogy bizony a bürokrácia útvesztője egy olyan labirintus, amelynek a kijáratát megtalálni művészet.