A Soproni Polgári Szalon vendége volt Vona Gábor történész, a Jobbik volt elnöke, volt országgyűlési képviselő, a Második Reformkor Alapítvány alapítója, aki a ” Míg a halál el nem áraszt ” című könyvének bemutatására érkezett a Leghűségesebb városba. A szerzővel a házigazda, Dr. Brenner Koloman az országgyűlés alelnöke, a Soproni Jobbik elnöke beszélgetett a teltházas eseményen, amelyen érdekes kérdések fűszerezték a tartalmas könyvbemutatót.
Vona Gábor politikusi múltjához és közéleti szerepvállalásaihoz egyáltalán nem kapcsolódó könyv nagyon érdekes témát feszeget, ami arra is rámutat, hogy meglátása szerint aki az élet értelmét keresi, annak előbb-utóbb választ kell adnia a halál értelmére is és ez egy érdekes kontraszt. Ahogy azt a szerző megfogalmazta, a halálszorongás vagy halálfélelem nem pusztán egy a sokféle szorongásfajta között, hanem maga a nagybetűs szorongás, amely félelmeink alapja.
Vona Gábor szerint a félelmek feloldására jött létre az emberi kultúra minden megnyilvánulása, amelynek alapjai már az őskorban felbukkantak, majd idővel a kialakult vallás, a művészet, a tudomány és megannyi egyéb kapcsolódó ágazat segített azon felülkerekedni. Érdekes megközelítés az is, hogy miközben mi emberek szorongunk a saját halálunkra gondolva, mégis terveket készítünk a halhatatlanságra. Vona Gábor hozzátette, azonban érdemes szembenézni a halállal és nem azért kell a halálunkra gondolni hogy szorongjunk vagy rosszkedvünk legyen, hanem azért, hogy felismerjük az életünk értékét, és a rangját és megbecsüljük azt.
A több, mint 300 oldalas mű amely gyakorlatilag az elmúlásról, a halálról szól, illetve a hozzá fűződő viszonyunkról mintegy gondolatébresztő alkotás lehet a könyvespolcokon, ami 15 év munkája és politikai, közéleti pályafutásánál is fontosabb a szerzője számára. A könyv megírására a gyermekkorától fogva folyamatosan átélt szorongásai, halálfélelmei inspirálták Vona Gábort, aki egyébként felkészült arra, hogy munkáját ex-politikusi előélete okán más mércével mérik majd kritikusok, amiket nagy valószínűséggel nem a könyv tartalmi részére, hanem inkább személyére fog kapni.