Az eddigi három helyett tizenegy turisztikai térséget nevesített a kormány és meghatározta a Balaton-, valamint a Sopron-Fertő turisztikai térség kiemelt állami beruházásait is. – írja a napi.hu.
A cikk rámutat arra, hogy a Magyar Közlönyben megjelent rendelet hatályon kívül helyezi azt a 2016-os jogszabályt, amely meghatározta az ország három kiemelt turisztikai térségét, amelyek a Balaton-, a Sopron-Fertő- valamint a Tokaj, Felső-Tisza és Nyírség kiemelt turisztikai fejlesztési térség.
A hatályon kívülre helyezéssel egyidőben azonban az új rendelet az előbbi három térséget további nyolccal egészíti ki és érdekesség, de mellőzi a kiemelt jelzőt.
Így tehát a korábbi három mellé – Balaton-, Sopron-Fertő- valamint a Tokaj, Felső-Tisza és Nyírség – mellé most bekerült a Bük-Sárvár-, Mátra-Bükk-, Gyula és térsége-, Győr-Pannonhalma-, Szeged és térsége-, Pécs-Villány-, Debrecen és térsége (ide tartozik a Tisza tó és a Hortobágy is), valamint Budapest környéke turisztikai térség. A lap rámutat arra is, hogy érdekesség az is, hogy a Budapest környéke térségébe beletartozik Felcsút és Alcsútdoboz is, de egészen kiterjed Gödöllőig és Velencéig.
Ami minket soproniakat leginkább érint az állami beruházással kapcsolatban az a Sopron-Fertő turisztikai térségre vonatkozik, amibe beletartozik értelemszerűen a Fertő-tavi vízitelep fejlesztése illetve a Lővérek program keretében megvalósuló Nemzeti Konferencia Központ megvalósítása, de tartalmazza a Fertődi Esterházy kastélyegyüttes és ahhoz kapcsolódó területek fejlesztését, a Nagycenki Széchenyi kastélyegyüttes és ahhoz kapcsolódó területek projektjét, valamint a Fertőrákosi Püspöki Palota megújulását.
Készült a napi.hu cikke nyomán.