A kormányfő szokásos péntek reggeli, a Kossuth Rádiónak adott interjújában mondta el a következő sorokat. Elsősorban a főváros és a főpolgármester vonatkozásában hangzott el a nyomatékos kijelentés, azonban minden városvezető számára megszívlelendő tanácsok ezek, nem csak a járvány okozta veszélyhelyzet idejére. Mondhatjuk azt, hogy tapasztalt és sikeres politikus mondja ezt nekik, úgyhogy ha valaki tudja, miképp lehet eredményesen dolgozni, hát neki hihetnek:
… hogyha mindenki felelősen viselkedik, akkor tudunk áttérni a védekezés második szakaszára, és a polgármesterekre is igaz, meg a főpolgármester úrra is igaz, mert az idősotthonok működtetésével mégiscsak óriási felelősség nyomja a vállát. És nincs könnyű helyzetben …
… tehát vannak születetten elméleti emberek, és vannak születetten gyakorlati emberek, tehát – hogy is fejezzem ki magam – ha egy ilyen ember benősül a családba, akkor biztos lehet abban, hogy neked kell majd átmenned, hogy összeszereld a bútort, amit vásároltak. Vagy hogy a vidékiek is értsék, hogy miről beszélek, ha disznóvágás van, ez a típus a vacsorára jön. De ezt senki se bánja, mert legalább nincs láb alatt, amíg a többiek dolgoznak.
Tehát az elméleti emberek, azok kiváló tanulmányokat írnak, a főpolgármester úr is kiváló tanulmányt fog írni, a Pesti úti idősotthonban történt fertőzésekről, kétségem sincs efelől. De meghalt közben 40 ember. Tehát mondjuk, ha Tarlós István típusú ember a polgármester, az odamegy, beleáll, kezébe veszi a védekezést és rendet tesz.
Tehát azt kérem mindenkitől, az elméleti típusú polgármestereinktől is azt szeretném kérni, hogy most legyenek gyakorlatiasak, és vállaljanak gyakorlati felelősséget, mert ez a nyitás sikerességének az előfeltétele.
Akármilyen is a miniszterelnök szavajárása, hiába csűrnénk-csavarnánk a mondanivalót, egy világos: ha más nincs, meg kell fogni a munka végét, ahhoz, hogy a feladat el legyen intézve. Ez egy jó tanács minden helyzetre.
Visszahallgatható ide kattintva.
Nyitókép: cyberpress.hu archívum