Elkészült, átadták és ünnepélyes keretek között szentelték újra a város védőszentjének nevét viselő Szent Mihály-templomot, ami a soproni önkormányzat és a győri egyházmegye összefogásának eredményeként újult meg a Modern Városok Program keretében közel 3 milliárd forintos kormányzati támogatásból. Az ünnepélyes ceremónián – a koronavírus-járványra hivatkozva – sajnos csak a Városvezetés illetve az általuk delegált vendégek valamint a névre szóló meghívóval rendelkezők vehettek részt illetve a(z) Városvezetés Önkormányzat saját sajtója. Átmenetileg okozott egyébként egy kis forgalmi akadályt is az ünnepség – amit egyébként jelezhettek volna előre az illetékesek a város teljes lakossága felé, mert biztos nem hirtelen lett elrendelve az útzár – hiszen például az átmenő forgalmat a délutáni csúcsidőkben a Sas tér felől nem engedték a Gazda illetve Szent Mihály utca felé.
( Cikkünk megjelenése után egy ott lakó jelezte, hogy a környező utcákban az ott élőket értesítették levélben, így ők tudtak róla! Tisztelettel köszönjük F. Mihálynak a tájékoztatást! )
A szentmisét Veres András megyéspüspök celebrálta, aki az ünnepélyes alkalmon elhelyezte az oltárban boldog Apor Vilmos és boldog Meszlényi Zoltán vértanú püspök ruha- illetve csontereklyéjét. Az ünnepségen beszédet mondott Dr. Farkas Ciprián polgármester és Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes is, akik kiemelték a projekt jelentőségét majd felolvasásra került Orbán Viktor miniszterelnök üdvözlő levele is.
Természetesen az első sorokban szinte a teljes helyi Fidesz-KDNP-s vezérkar foglalt helyet, akik az említett járványügyi helyzet miatt maszkban hallgatták végig az ünnepséget.
Hazánk második legrégebbi gótikus templomának felújítása közel három milliárd forintba került, amelynek gördülékeny kivitelezése érdekében konzorciumot hozott létre a Győri Egyházmegye és a soproni önkormányzat. A Modern Városok Program keretében megvalósuló beruházás során kicserélték a tetőszerkezetet, új kőlábazatot alakítottak ki, tisztították és kijavították a külső kő és vakolt felületeket valamint láthatóvá tették a torony neogótikus ablakait. A templombelső felújításának részeként a szentély előtt új kőpadlót raktak le amely fűthető lett, valamint restaurálták a belső fa berendezéséket, a faliképeket és új kovácsoltvas elemeket is elhelyeztek. Jó hír, hogy a templomkert is megújult, ahol a sekrestyésház is új külsőt kapott, ami amolyan kisebb közösségi térként is funkcionálhat a jövőben.
Nagy kár, hogy az egyébként kiemelkedő és szép ( nem mellesleg gigantikusnak is nevezhető ) beruházás záróakkordjának számító ünnepi újraszentelést kisajátította magnak a Városvezetés, hiszen például a megújult templomkertben ( ami ugye szabadtér ) egy kihelyezett kivetítőn minden bizonnyal sok hívő örömmel követte volna a helyszínen az ünnepséget és lett volna személyesen részese ennek a nem mindennapi pillanatnak, ami valljuk be egy mérföldkő nem csak Sopron, de Magyarország történetében is.