Tovább bővíti a kormány a falusi CSOK-kal érintett települések listáját, így januártól már 2678 településen lesz elérhető ez a támogatási forma. A Miniszterelnökség tájékoztatása szerint így hazánk ötezer lakos alatti településeinek több mint 93 százalékán élhetnek az állampolgárok a családtámogatási intézkedés lehetőségével.
A Gyopáros Alpár, a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos által, az MTI-nek eljutatott közleménye szerint a falusi csok igénybe vehető tanya, birtokközpont vagy preferált kistelepülés területén használt lakás vásárlással egybekötött bővítésre és korszerűsítésre, valamint meglévő lakás bővítésére és korszerűsítésére is.
A tájékoztatás szerint használt lakás vásárlására és egyidejű korszerűsítésére vagy bővítésére egy gyermek esetén 600 ezer, két gyermek után 2,6 millió, három vagy több gyermek esetén pedig 10 millió forint a vissza nem térítendő támogatás összege.
Meglévő otthon felújítására a felsorolt összegek fele igényelhető – tették hozzá. Azt írták: a falusi csok népszerűségét jól mutatja, hogy a program 2019. július 1-jei indulása óta közel 16 ezer befogadott kérelem érkezett, több mint 83 milliárd forint értékben. A falusi családi otthonteremtési kedvezmény a Magyar falu program egyik fontos pillére, amellyel a kormány célja a falvak népességcsökkenésének megállítása és a fiatal párok letelepedésének elősegítése vidéki környezetben – áll a közleményben.
A teljes településlistát a Magyar Közlönyben jelentették be, ide kattintva érhető el az otthonteremtési kedvezményben érintettek listája. A térségünk, a Soproni járás települései a következők:
- Ebergőc,
- Egyházasfalu,
- Fertőboz,
- Fertőd,
- Fertőszentmiklós,
- Gyalóka,
- Hidegség,
- Lövő,
- Nemeskér,
- Petőháza,
- Pinnye,
- Répcevis,
- Röjtökmuzsaj,
- Sarród,
- Sopronhorpács,
- Szakony,
- Újkér,
- Und,
- Völcsej,
- Zsira
A Magyar Falu Programmal kapcsolatos korábbi bejegyzéseink ide kattintva érhetők el, a támogatás sikereiről ebben az interjúban számolt be Barcza Attila, a térség országgyűlési képviselője.