Az idei esztendő első jelentősebb fővárosi tüntetésére került sor szombaton, ahol utcára vonultak az ellenzéki pártok és a szakszervezetek illetve azok a szimpatizánsok akik így is kifejezték tiltakozásukat az úgynevezett „rabszolgatörvénnyel” szemben. A több ezres demonstráló tömeg a Hősök terén kezdte a tiltakozást, amelyen soproniak is részt vettek.
Amíg az ellenzék szerint igazi ellenállási mozgalom indulhat Magyarországon, amelynek jele az is, hogy az ország több pontján, szinte folyamatosan vannak kormány ellenes tüntetések, addig Hidvéghi Balázs, a kormánypárt kommunikációs igazgatója szerint ezek a megmozdulások a Soros György forgatókönyve szerinti terv gyakorlati lebonyolítása, amely a közelgő Európa Parlamenti választások ellenzéki kampányának a része.
A szombati tüntetés kora délután vette kezdetét, ahol a gyülekező után a több ezres tömeg a Hősök teréről az Andrássy és a Bajcsy-Zsilinszky úton a Kossuth térre vonult, amely során felcsendült Nagy Feró ( Beatrice ) 8 óra munka című örökzöldje is, amely némi iróniával akár a “rabszolgatörvény” elleni tüntetések egyik indulójává is válhat. A vonulás során a tömeg többször is megállt egy-egy ponton, ahol kormányellenes rigmusokat kiabáltak valamint azokat invitálták a soraikba akikkel útközben találkoztak.
A Kossuth térre érve a tömegben “Sztrájk” feliratú jelvényeket osztogattak a résztvevőknek és több beszéd is elhangzott amelyek a munkatörvénykönyvének elfogadott módosításainak a visszavonását követelték, de általános sztrájkra is buzdították a tömeget, amelynek megszervezésében a szakszervezetek lesznek a zászlóshajók.
Kordás László, a MASZSZ elnöke bejelentette, hogy kedden személyesen adják át Orbán Viktornak az országos sztrájkelőkészítő bizottság megalakulását bejelentő dokumentumot ami után öt napot adnak a miniszterelnöknek arra, hogy megnevezze a kormány tárgyalódelegációjának tagjait. Ha ezt nem teszi meg akkor országos figyelmeztető sztrájk jön, amiért a “munkásokat eláruló kormányt” és a miniszterelnököt terheli a felelősség és országosan utakat és hidakat is lezárnak majd.
Ez után több politikus is beszédet tartott, amelyekben az ellenzéki képviselők az összefogás erejéről beszéltek, hiszen meglátásuk szerint megszületett az a közös bizalom köztük és a polgárság között amitől retteg Orbán Viktor és a kormány. Kitűzött céljuk, hogy újraépítsék Magyarországon a demokráciát és a jogállamot, amelyhez azonban azokra is szükség van, akik eddig a háttérbe szorítkozva nem aktivizálták magukat és szinte csak csendes megfigyelők.
A beszédek után a tüntetés hivatalos része véget ért, a szervezők megkérték a tömeget hogy kulturáltan és rendbontás nélkül térjenek haza.
A Parlament előtt egyébként a lassan szokásosnak mondható rendőrségi kordon is jelen volt, de most nem történt atrocitás egyik részről sem.