Két hónapon keresztül gyűjtötte az aláírásokat a Leghűségesebb Városért Egyesület annak érdekében, hogy a Fertő partra tervezett rekonstrukcióban csak olyan fejlesztések valósulhassanak meg, amelyek az emberek valódi igényeit szolgálják és amelyek nem környezetromboló hatásúak. Az aláírásgyűjtés véget ért, a petíciót a 2500 támogatói aláírással eljuttatják Sopron polgármesterének és a parlamentben az illetékes miniszternek is.
A petíciónak a szövegét Jakál Adrienn ( Párbeszéd és Leghűségesebb Városért Egyesület ) önkormányzati képviselő ismertette, amely szerint a terület fejlesztésének előkészítése érdekében eddig 270 ezer négyzetméteren aratták le a nádast valamint kivágtak 260 fát valamint közel 55 ezer négyzetméter területen került végrehajtása a fás- bokros területen cserjeirtása illetve a gyökértelenítés, amely a Leghűségesebb Városért Egyesület megállapítása szerint elhamarkodott volt, hiszen a kivitelezést végrehajtandó első ütemre nem jelentkezett kivitelező, így a valós munkálatok a mai napig nem kezdődtek meg és így csupán természetrombolásról van szó. A petíció szerint az egyesület sincs a fejlesztés ellen, csupán a gigatormán beruházás elemei ellen vannak kifogásiak, amelyekben többek közt ellenzik a közel 12 méter magas szálloda építését, amely véleményük szerint teljesen tájidegen komplexum lesz a partszakaszon. Az Ökocentrum megépítése ellen is kifogást emelnek, hiszen meglátásuk szerint ironikus az, hogy a tó biodiverzitását egy zárt helyen kívánják bemutatni, amikor az a gyakorlatban kézzelfogható helyen van és bárki számára látható a natúr szépségében is. Kifogásolják továbbá, a kikötők nagyságát is, amit tervezőasztalokon álmodtak meg és nem tükrözik a valós igényeket valamint azt is, hogy jelentős zöldterület lesz a múlté a kivitelezés során.
Kocsis-Cake Olivió ( Párbeszéd ) országgyűlési képviselő a helyszínen elmondta, hogy gyakorlatilag a Fidesz-KDNP által kivitelezett és megálmodott elképesztőnek tartott balatoni fejlesztések sűrítménye van a tervek szerint átültetve a Fertő partra, amelyek abszolút nem veszik figyelembe a zöldterületek és a fák meglétének szükségességét és erősen környezetkárosító hatásúak valamint az üzemeltetést feltehetően nagy részben a Fidesz közeli köröknek adják majd ki. A petíció arról is szól, hogy a fejlesztések által kifogásolt tételek mellett vegyék figyelembe a helyi emberek véleményét és ne zárják ki, ne vegyék el tőlük a szeretett partszakaszukat. Hozzátette, hogy az állampolgárok által aláírt petíciót átadják Sopron Megyei Jogú Város polgármesterének valamint a parlamentben az illetékes miniszternek vagy államtitkárnak és a továbbiakban is kiállnak a Fertő tó ügyéért.
Gibicsár Imre, a Leghűségesebb Városért Egyesület polgármesterjelöltje megköszönte mindazok támogatását, akik aláírásukkal is támogatják a Fertő part ügyét és egyetértenek azzal az álláspontjukkal miszerint a fejlesztésre szükség van, azonban csak olyan mértékben, amely figyelembe veszi a természeti örökség és a tájvédelmi terület megóvását. Kiemelte, hogy ezeknek a céloknak az elérésében nagy szerepe van Sopron és a környékbeli települések lakóinak az összefogására, hiszen ez egy olyan közös ügy, amiért érdemes kiállni és amiért érdemes harcolni. Bízik abban, hogy közös eredményként sikerül elérni azt, hogy ne váljon a Fertő part is a modernizáció áldozatává és a összefogás ereje ezúttal diadalmaskodhat.