Igen, a hír igaz! Sopronban járt Pintér Sándor belügyminiszter, aki a Városházán találkozott Sopron Önkormányzatának vezetőivel. Mint azt megtudtuk a megyei napilapból (!) az egyeztető tárgyalások után Dr. Farkas Ciprián városi tanácsnokkal közösen sajtótájékoztatót is tartottak, ahol elhangzott többek között az is a miniszter részéről, hogy: “Jobb lett a gazdasági helyzet, a közbiztonság, élhetőbb város lett Sopron a jelenlegi városvezetés irányítása alatt. Ehhez gratulálok és ezt a célt tűzöm ki az új vezetők elé is.”
Olvasóink jól tudják hogy általában igyekszünk jelen lenni a várost érintő jelentősebb eseményeken illetve politikai sajtótájékoztatókon, hiszen egyik önként vállalt célunk az, hogy elsőkézből tájékoztassuk azokat, akik minket választanak hírforrásnak – és ezért külön köszönet nekik, ti vagytok a legnagyobbak – azonban most csalódást kell okoznunk. Azért csak másodlagos a hírközlésünk ezúttal, mert nem kaptunk meghívót az említett sajtótájékoztatóra. Nem szabad azonban félreérteni, nincs ezzel semmi baj és nem is gondoljuk azt, hogy valami feszültség lenne ebben a nagy kampányidőszakban az Önkormányzat és a politikailag független cyberpress.hu között, sőt, bátran mondhatjuk, hogy kiegyensúlyozottnak érezzük azt és remek munkakapcsolatot ápolunk velük, csak ezúttal nagy valószínűséggel véletlenül kimaradtunk a listából. No de, spongyát rá, hiszen nincs harag, térjünk is a lényegre.
Pintér Sándor, aki a soproni városvezetés meghívásának tette eleget, a Kisalföld online kiadása szerint azt mondta:
Áttekintettük, milyen eredményeket ért el Sopron az elmúlt időszakban és milyen célkitűzései vannak az új, reményeim szerint leendő városvezetésnek a következő évekre. Egyértelműen eredményes időszakot zárt a város, hiszen növekszik a lakosság száma, jobb a teljesítménye, gazdasági előnyöket ért el és a közbiztonság, a közrend is megfelelően fejlődött.
Hozzátette: ” Jó a lakosság szubjektív biztonságérzete, és bízom benne, hogy idén még kevesebb bűncselekmény fog történni, mint az elmúlt években. Jobb lett a gazdasági helyzet, javult a közbiztonság, élhetőbb város lett Sopron ahhoz képes, mint amikor a jelenlegi vezetők átvették az irányítást. Ehhez gratulálok nekik és ugyanezt tűzöm ki az újaknak is célul. Mint állami vezető elvárom, hogy a terveiket valósítsák meg még jobban, mint az elődeik.
A belügyminiszter azt is kiemelte, hogy nem szabad elfelejteni azt, hogy 2010-ben Sopronnak 15 milliárd forintnyi adósságát konszolidálta a kormány, amely lépés helyreállította a város gazdaságát önkormányzati oldalról. A mostani városvezetőkkel történő egyeztetések során áttekintették miként használta és használja fel Sopron a Modern Városok Programban megítélt pénzt, amit a Fertő Tavi Vízitelep város érdekében történő fejlesztésére fordítanak. Persze, ezenkívül van egy újabb célkitűzés is – árulta el Pintér Sándor – ami az egykori ’48-as laktanyát és területét érinti. Ezzel kapcsolatban arról egyeztettek, hogy az említett központban elhelyezkedő ingatlant hogyan lehetne hasznosítani a lakosság érdekében, ezért a közeljövőben egy munkacsoportot hoznak létre, amely kidolgozza majd a terveket.
Dr. Farkas Ciprián önkormányzati tanácsnok, a Fidesz helyi polgármesterjelöltje a sajtótájékoztatón megköszönte, hogy lehetőséget kaptak a belügyminisztertől a város közbiztonsági helyzetének áttekintésére majd hozzátette, hogy ők is tisztában vannak azzal, hogy Sopronban többen élnek, mint a bejelentett lakosságlétszám, ennek ellenére a rendőrség évről évre jó statisztikai adatokkal szolgál. A bűncselekmények száma folyamatosan csökken.
Sopron tanácsnoka kiemelte, hogy a város kihívásokkal néz szembe, hiszen a Modern Városok Programnak köszönhetően Sopron lendületben van. A város hamarosan becsatlakozik az országos gyorsforgalmi úthálózatba, elkezdődik a Fertő-part fejlesztése és még számos más beruházás is. Szeretnék megőrizni az elért eredményeket és ha lehet, még javítani is rajta, megfelelve a miniszter és természetesen a lakosság elvárásainak.
A cél azonban a számtalan kihívás dacára továbbra is az – tette hozzá Dr. Farkas Ciprián – hogy a soproniak a fejlődésnek csak az előnyeit érezzék és az ezzel együtt járó lehetséges hátrányos következményeket ne.