Egy olyan történelmi esemény van, amely a trianoni szerződésben foglaltakat módosította, ez pedig Sopron és környékének az 1921-es népszavazása, amely által régiónk magyar maradhatott, mégpedig a népakaratnak megfelelően. ( Bővebb írásunk ITT! ) Ez a jelentős és Sopron történelmét nagy mértékben befolyásoló esemény a soproniak számára mindig is kiemelten fontos volt és bár az országgyűlés ezt 1922. évi XXIX. törvényében a Civitas fidelissima, azaz a Leghűségesebb város címmel elismerte, mégis csak 2001-ben nyilvánították ezt hivatalosan is a Hűség Napjává.
Mindezektől függetlenül, ez a történelmi esemény nekünk soproniaknak és a környékbelieknek egy jeles nap volt mindig és méltán is lehetünk büszkék elődeink döntésére. Városunk a hagyományoknak megfelelően december 14-én minden esztendőben koszorúzással és főhajtással tiszteleg az akkori polgármester Sopronyi-Thurner Mihály sírjánál és az emlékére emelt szobornál illetve a Tűztorony alatt található hűségkapunál.
Az idei esztendőben a Szent Mihály temetőben Sopron Megyei Jogú Város képviseletében Dr. Fodor Tamás polgármester és Dr. Farkas Ciprián tanácsnok fejezte ki tiszteletét a nagyformátumú polgármester emléke előtt, majd a városi intézmények vezetői követték őket.
A Városháza előtt található Sopronyi-Thurner Mihály emlékére emelt szobornál illetve a Hűség Kapunál Sopron képvisletében Dr. Fodor Tamás polgármester, Dr. Simon István alpolgármester, Barcza Attila városi tanácsnok és Dr. Farkas Ciprián városi tanácsnok, a környékbeli érintett települések polgármestereinek részvétele mellett helyeztek el koszorút. A megemlékezésen az idei esztendőben részt vett és koszorút helyezett el Grubits Ferenc, Kópháza polgármestere, Csorba János, Nagycenk polgármestere, Pék Zsuzsanna, Ágfalva polgármestere, Szabó Károly, Harka polgármestere, Palkovits János, Fertőrákos polgármestere valamint Tóth József, Fertőboz polgármestere. Az ünnepélyes megemlékezés az idei esztendőben a Soproni Honvéd Hagyományőrző Egyesület tagjainak részvétele mellett zajlott.
cyberpress.hu