Együttműködési megállapodást kötött a Nyugat-Magyarországi Egyetem és az Eszterháza Kulturális, Kutató- és Fesztiválközpont. A megállapodást ma délelőtt írta alá az Egyetem képviseletében Prof. Dr. Faragó Sándor rektor és Dr. Dinnyés Álmos kancellár, az Eszterháza Kulturális, Kutató- és Fesztiválközpont részéről Bodrogai László Anzelm főigazgató a soproni Ligneum NymE Látogatóközpontban, számos közéleti és iparági szereplő jelenlétében.
Közös cél a régiós és országos turizmus fejlesztése
Az Egyetem és a Központ kapcsolata eddig is szoros volt, a jelenlegi stratégiai megállapodás aláírásával pedig hosszú távú együttműködési szándékukat is kinyilvánították az intézmények vezetői.
A megállapodás értelmében a két intézmény a jövőben eszközeit és lehetőségeit egyesítve segíti a jövő turisztikai szakembereit, ezáltal hozzájárulva a régió és a hazai turizmus fejlesztéséhez. Az Eszterháza Központ, hazánk meghatározó kulturális és turisztikai helyszíneként, támogatja az Egyetem oktatási, szakmai és tudományos tevékenységét, különös tekintettel a kutatás-fejlesztési pályázatokban való együttműködésre és a hallgatók szakmai gyakorlati lehetőségeinek bővítésére. A Nyugat-magyarországi Egyetem egyedülálló kompetenciákkal rendelkező tudásközpontként, szakmai kapacitásaival és hallgatóinak aktív közreműködésével, részt vesz az Eszterháza Központ életének gazdagításában, szakembereit bevonja az egyetemi oktatásba és kiemelt partnerként kezeli a Központot a releváns innovációs projekteknél.
Kölcsönös és jelentős előnyökkel jár az új megállapodás
Az ünnepélyes aláírási ceremónián köszöntőt mondott Firtl Mátyás, Sopron és környéke országgyűlési képviselője, majd Prof. Dr. Faragó Sándor rektor és Dr. Dinnyés Álmos kancellár beszélt a megállapodás jelentőségéről.
Dr. Németh István rektorhelyettes elmondta, hogy a Nyugat-magyarországi Egyetem szombathelyi campusán már nagy hagyományokkal rendelkezik az Esterházy kultúrkör kutatása a Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Kar Zenei Tanszékének HangMűhelyében. A program eddigi tevékenységét (kutatás, kotta-, CD és könyvkiadás, koncertek, összművészeti programok, pedagógiai programok) folytatva a közös gondolkodás és közös munka egy példamutató, új fejezetet nyithat nemcsak az Egyetem és az Eszterháza Kutató és Fesztiválközpont életében, hanem a régió felsőoktatásában, valamint a magyar kultúrtörténetben is – tette hozzá a rektorhelyettes.
Dr. Fábián Attila, a soproni Közgazdaságtudományi Kar dékánja vázolta a megjelenteknek a Kar helyét a régió felsőoktatási terében, majd a Kar stratégiájára és küldetésére kitérve bemutatta a régiós igények által életre keltett turizmus-vendéglátás alapszakot, amely idén először a Kar szervezésében indul. A folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően immár e területen is biztosított a felsőoktatási szakképzéstől a mesterképzésig bezárólag a teljes képzési vertikum a Karon. A térség jelentős turisztikai szereplőit bevonó gyakorlatorientált képzés duális formában Sopronban, míg az egészségturisztikai modul Szombathelyen fog indulni.
Az Eszterháza Központ nevében Bodrogai László Anzelm főigazgató beszélt, aki kifejezte örömét az együttműködéssel kapcsolatban, hiszen a szakmai gyakorlat által a szervezet részt vehet a jövő turisztikai szakembereinek képzésében. A főigazgató szerint az együttműködés új ajtót nyit azon diákok számára, akik tudatosan építik jövőjüket, lehetőséget keresnek az elméleti ismereteik mellett a gyakorlati tapasztalatok megszerzésére is. A kutatás-fejlesztési pályázatokban való együttműködés egy olyan tudásbázist hoz létre, amely meghatározó lesz a régió jövőjében. Bodrogai László Anzelm véleménye szerint a nagy múltú Nyugat-magyarországi Egyetem és Magyarország egyik legnagyobb kulturális intézménye, az Eszterháza Kulturális, Kutató- és Fesztiválközpont méltó partnerei lesznek egymásnak az együttműködésben.
Az eseményhez illő helyszínen zajlott az ünnepélyes aláírás
Az aláírási ceremónia helyszínéül a Ligneum NymE Látogatóközpont szolgált, amely számos rangos elismerés mellett 2013-ban szakmai működése elismeréseként elnyerte „Az év ökoturisztikai létesítménye” címet. A komplex tudományos-turisztikai létesítmény működését, ismeretanyagának folyamatos megújítását az egyetem szellemi műhelyei támogatják. Korszerű, kreatív, interaktív kiállítótereinek köszönhetően kedvelt helyszíne a tudományos és szakmai rendezvényeknek, emellett, gazdag kulturális és családi programkínálatának köszönhetően, minden korosztály számára kínál felfedeznivalót.
cyberpress.hu