Pedig volt az a pillanat amikor hittünk a győzelemben! Vereség Litvániától is …

Másodszor is vereséget szenvedett válogatottunk az Európa-bajnokságon. Litvánia ellen lépett csapatunk parkettára szombat este a NOVOMATIC ARÉNÁBAN, voltak biztató jelek a játékunkban, sőt volt egy 20 pontos sorozatunk is, de a siker elmaradt. Valóságos csodára lenne szükség a két vereség után, hogy továbbjussunk a csoportból.

Az első negyedben Quigley Alexandra vitte a vállán csapatunkat, rögtön egy 9 pontos sorozattal mutatkozott be és úgy tűnt, – annak ellenére, hogy  kiegyenlített játékrészt láthattunk –  nem lesz itt gond. Az eredményjelző az első negyed után 15-15-öt mutatott.

Quigley Alexandra

A második játékrész azonban csalódást okozott. Ebben a negyedben mindössze 8 pontot tudtunk dobni, csapatunk megtorpant, a Litvánok pedig szárnyra kaptak. Sok esetben csak asszisztáltunk ellenfelünk játékához, olykor úgy tűnt nem vagyunk egy súlycsoportban. Sok hiba jellemezte a játékunkat és nem igazán tudtunk hatékony támadásokat sem szervezni. A nagyszünetben már 39-23-ra vezettek a Litvánok.

A harmadik negyedre azonban mintha kicserélték volna a magyar lányokat. Hatalmas tempót diktálva elkezdték lefaragni a hátrányt. Sőt, egy 20-0-s szériát is összehoztak, így ismét visszatértünk a mérkőzésbe. Tombolt a közönség, hihetetlen volt látni azt, hogy a csapat és a közönség ismét egymásra talált. Öt pontos hátránnyal tértünk pihenőre, az eredményjelző 52-47-et mutatott.

Simon Zsófia komoly sérülést szenvedett
Nacickaite (SVK) ÉS HATÁR (HUN)
Bizony, vezettünk is …

A zárónegyedet is jól kezdtük, sőt egy rövid időre még a vezetést is átvettük. Aztán jött egy rövidzárlat és talán el is fáradtunk a hajrára, így ismét előnyt szereztek a litvánok. Bár ezt a negyedet csak 1 pontos hátránnyal zártuk (20-19), nem sikerült a bravúr. Csapatunk 6 pontos vereséget szenvedett és így szinte el is búcsúzhatunk a továbbjutástól.

LITVÁNIA–MAGYARORSZÁG 72–66
(15–15, 24–8, 13–24, 20–19)