Széchenyi Vágta 2015 – Az időjárás is ellenfél volt …

Az idei Széchenyi vágtán nem csak az erős mezőny volt az ellenfél, hanem az időjárás is próbára tette a lovak és a lovasok kitartását. Először a napsütés, majd a vihar és a vele járó eső is komoly ellenfélnek számított, ami azonban nem befolyásolta sem a versenyzők, sem a nézők lelkesedését. A z Anger réti sportpálya mellett kialakított alkalmi pálya ismét remek helyszín volt, a pályáról maguk a lovasok is elismerően szóltak. A pálya hozzávetőleg 400 méteres volt és a futamokon három kört kellett megtenniük az indulóknak.

A pálya
Simon István alpolgármester köszöntötte a versenyzőket és az érdeklődőket

Ebben az évben összesen kilenc lovas szállt nyeregbe a végső győzelemért, a lebonyolítás rendje szerint hármas csoportokban, ami így összesen három előfutamot takart. A döntőben az előfutamok győztesei küzdhettek meg a végső elismerésért. A Széchenyi vágta legjobbjának 2015-ben a kónyi Koczor József és lova az öt éves kanca Szonjador bizonyult, így ők biztosan ott lesznek a szeptemberi döntőben a Nemzeti Vágtán, de a második helyezett Gyöngy Tamás és lova Édua Tiszafüred-Örvényről, valamint a rendező város jogán, Sopron képviseletében Kropf Laura, Sydney nyergében is ott lesz Budapesten a nagy döntőben.

Sopronban először rendeztek Kishuszár Vágtát, ami a 10 és 16 év közötti korosztálynak lett rendezve. Ezt a versenyt Slánicz Dominika, Gazsi nevű pónija nyergében nyerte meg, így ők is továbbjutottak a budapesti versenyre, a Hősök terére.

Az igazsághoz tartozik az is, hogy a tavalyihoz képest jóval kevesebb egyéb kísérő szórakoztató program volt, hiszen 2014-ben sok színes gyerekprogrammal is várták a látogatókat a szomszédos sportpályán. Nekünk is hiányzott például a mesemondó bácsi és a sok kreatív, ügyességi feladatokat felvonultató minimesepark, de volt aki kereste a trambulinokat és a légvárakat valamint  a “borutcát”. A fiatalok egy csoportja a helyszínen a színpadot kereste, ahol tavaly Nagy Feró adott felejthetetlen koncertet, idén azonban ezek a programok nem lettek meg rendezve. Igazából az ideiglenes versenypályán tartott programok mellett csak pónilovaglásra és minikörhintázásra volt lehetősége annak aki gyermekeivel érkezett a helyszínre, de talán ezzel is szerették volna hangsúlyozni, hogy itt a lovaké és a versenyé elsősorban a főszerep.