Sopron Basket: Ezüst érem Jekatyerinburgban!

Az UMMC kupa címvédőjeként utazott el a jekatyerinburgi tornára a Sopron Basket hölgykoszorúja, ahol mintegy felkészülésként, az újonnan érkező játékosok beépítését tűzte ki a csapat elé Roberto Iniguez mester.  Az elődöntőt a soproni lányok az Orenburg ellen játszották, ahol kézben tartva az egész mérkőzést 67-56 arányban abszolváltak is lányok. A döntőre szerda délután került sor, ahol az Euroliga győztes és egyben házigazda Jekatyerinburg csapata várt a leghűségesebb várost képviselő lányokra, amely a félidőig szépen is alakult, hiszen egy pontos előnnyel mehettek pihenőre a soproni lányok. A harmadik negyedben aztán rákapcsoltak a vendéglátók és 8-10 pontos előnyt kovácsoltak maguknak, amit aztán tartottak is. A zárónegyed aztán nem sok változást hozott az eredmény alakulásában, így a végeredmény is ennek megfelelő lett hiszen 68-56-ra nyertek a házigazdák, a soproniak pedig így ezüst éremmel térhetnek haza. Mindezek ellenére jár a gratuláció a Sopron Basket csapatának, akikre büszkék lehetünk, hiszen ismét bizonyították a lányok, hogy nem járunk olyan messze attól, hogy egyszer ismét meglepjük az Európa trónján ülő orosz csapatot!

forrás: Баскетбольный Клуб УГМК youtube csatorna