SC Sopron: Vereség a THSE Szabadkikötő otthonában

Az NB III. Nyugati csoportjának II. fordulójában a THSE Szabadkikötő csapatához látogatott az SC SOPRON férfi felnőtt csapata, ahol 3-1 arányú vereséget szenvedett. Szerdán hazai pályán javíthatnak a fiúk a Lipót Pékség alakulata ellen.

A mérkőzés első 20 percében a soproniak birtokolták többet a labdát és a  21. percben nem sokon múlt hogy a vezetést is megszerezze a csapat,  hiszen Pető Benjámin lövését az ellenfél a gólvonalról tudta csak menteni. Aztán jött egy váratlan fordulat és a  25. percben az ellenfél  egy távoli lövésből vezetést szerzett. (1- 0)  A gól összezavarta a soproni játékosokat,  amit kihasznált a fővárosi alakulat és  a 32. percben már két gólosra növelte az előnyét.

A második  játékrészben nagyobb fokozatra kapcsolt a Leghűségesebb város csapata,  de az utolsó passzokba általában hiba csúszott, így hiába voltak szépen kidolgozott akciók a várt gól elmaradt.

Az 58.percben aztán büntetőhöz jutott a Szabadkikötő csapata, amit értékesítettek is, így már 3-0 állt az eredményjelzőn. A soproni fiúk azonban nem adták fel és mindent megtettek a  szépítésért, de vagy a kapusuk védett, vagy pedig a kapufán csattant a labda.  A soproni gólra így  egészen a 91.percig kellett várni, amikor  Kustor Noel egy szép egyéni megmozdulás után 3-1-re módosította az eredményt.

A mérkőzés végéig már több gól nem esett, így 3-1-es eredménnyel zárult a találkozó.

Az SC. SOPRON következő mérkőzésünkre augusztus 12.-én ( Szerdán ) 17:30-kor kerül sor a Lipót Pékség SE ellen a Városi Stadionban.