SC Sopron: Megvan zsinórban a hatodik győzelem!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Az SC. Sopron labdarúgócsapata az NB III. Nyugati csoportjának 12. fordulójában a tabella 3. helyén álló Érdi VSE együttesét fogadta a Városi stadionban.

A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, és már a 2. percben vezetést is szereztek. (0-1) A korán bekapott gól azonban nem szegte kedvüket a soproni fiúknak, akik azonnal átvették a kezdeményezést és egyre koncentráltabb támadásokat vezettek. Az egyenlítő találatra így nem is kellett sokáig várni, mert a 15. percben,  egy jobb oldalon végig vitt akció után a középre passzolt labdát Kocsis Ármin lőtte a kapuba. (1-1) A félidő további részében is nagy labdabirtoklási fölénye maradt a hazai csapatnak,  de a lehetőségeket nem  sikerült kihasználni, így maradt az 1-1-es félidei eredmény.

A második félidőben még kezdeményezőbben lépett fel az SC. Sopron gárdája és  végig nyomás alatt tartotta az Érdi VSE játékosait. A nagy fölény aztán az 56. percben érett gólra, amikor egy oldalról belőtt labdát az ellenfél játékosa a saját kapujába juttatott. (2-1) A mérkőzés további részében is jól járatta a labdát a hazai együttes és okosan játszva megérdemelt győzelmet aratott.

Ezzel a győzelemmel cikkünk írásakor az SC. SOPRON a 20 csapatos tabella 8-ik helyen áll 20 ponttal, a szintén 20 pontos Veszprém illetve Komárom társaságában. A tabellát a III. Kerületi TVE  vezeti 30 megszerzett ponttal, második a Tatabánya 24 ponttal, harmadik pedig az ÉRD 23 ponttal.