SC Sopron: Ismét döntetlen a Városi Stadionban

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Az NB III. Nyugati csoportjának 4. fordulójában a Gárdony-Agárdi Gyógyfürdőt fogadta az SC. Sopron férfi felnőtt csapata a Városi Stadionban. A mérkőzés előtt a soproni csapat egy szerzett ponttal állt a tabellán, így a szurkolók joggal reménykedtek az újabb pont vagy pontok megszerzésével.

Fotó: Tóth Péter/petix

A mérkőzés első félidejében javarészt mezőnyjáték folyt a pályán komolyabb helyzet nélkül. Hazai részről két veszélyes lövést lehet megemlíteni, azonban ezekből nem született gól, így 0-0-s eredménnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A II. félidőben a soproni csapat  lépett fel kezdeményezőleg, beszorítva a vendégeket a kapu elé. A gólra azonban így is  a 76.percig kellett várni, amikor egy szöglet utáni kavarodás után a kipattanót Kustor Noel gyönyörű mozdulattal a hálóba lőtte. (1-0) A gól után is a soproni legénység akarata érvényesült, de újabb találatot nem sikerült szerezni. A 83.percben egy szabálytalanságot követően csapatkapitányunk Baranyai Norbert megkapta második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott. A piros lap megzavarta a soproniakat, ezt az ellenfél kihasználta és  a 86.percben egyenlített. (1-1) A mérkőzés végéig több gól már nem esett, így az NB III.-as helyi csapat, a szerdai mérkőzés után ismét 1-1-es döntetlent ért el.

A következő fordulóban 2020. augusztus 23.-án (vasárnap) a III. Kerület TVE együtteséhez látogatnak Horváth Csaba fiai.