SC. Sopron: Féltucat gól Ménfőcsanakon

Az NB III. Nyugati csoportjának 19. fordulójában az SC. Sopron legénysége Ménfőcsanakon vendégeskedett, ahol nagyarányú győzelmet szerzett.

A piros-fehér alakulat már a mérkőzés elején góllal mutatkozott be a vendéglátóinak, hiszen az 5.percben Gere Richárd pontrúgását Baranyai Norbert fejjel váltotta gólra. (0-1) A soproni csapat a gól ellenére nem vett vissza az iramból és továbbra is tetszetős támadásokat vezetett, jól járatva a labdát sokat kezdeményezett.  A bátor játék meg is hozta a gyümölcsét a 23. percben, amikor  egy szép akció végén Gere Richárd 2-0-ra növelte az előnyt. De ezzel még nem fejeződött be az első félidőben a gólgyártás, mert  a 38. percben Gáncs Gergő szabadrúgását Kustor Noel fejelte be a kapuba. (0-3)

A második félidőben az előny tudatában továbbra is okosan és taktikusan játszott a soproni alakulat, így az 51. percben Kustor Noel, majd az 55. percben Krizsonits Mátyás, és végül a 65. percben ismét Kustor Noel köszönt be az ellenfél hálójába. A mérkőzésen több gól már nem esett, így az SC. Sopron ezzel a  6-0-ás győzelemmel zárta a hetet.

A SC. SOPRON a győzelmének köszönhetően jelenleg az 5. helyen áll a 20 csapatos tabellán.