SC. Sopron: Ezúttal Komáromból hozták haza a 3 pontot a fiúk!

Minden várakozást felülmúló győzelmi szériában van az SC. Sopron férfi felnőtt csapata, akik a mai komáromi győzelemmel immár  hét mérkőzés óta nem találnak legyőzőre az NB III. nyugati csoportjának küzdelmeiben. Weitner Ádám vezetőedző tanítványai pedig cikkünk megjelenésekor a 20 csapatos tabellán már az előkelő 5-ik helyet foglalja el.

Az SC. Sopron csapata szombaton a  Komárom VSE együttesénél vendégeskedett az NB III. Nyugati csoportjának 13. fordulójában. Az első félidőben javarészt mezőnyjáték folyt a pályán, komolyabb helyzetek nem alakultak ki egyik kapu előtt sem, bár izgalmas összecsapások azért színesítették az első 45 percet.

A második félidőben a soproni csapat lépett fel kezdeményezőbben, ennek következtében a 60. percben Krizsonits Mátyás szabadrúgását Kustor Noel juttatta a hálóba. (0-1) A folytatásban is játékosainknak volt több lehetősége a gólszerzésre. A második gólra aztán a 79. percig kellett várni, amikor Jakab Dávid szögletét a hazai védők először kimentették, de a kipattanót Krizsonits Mátyás gyönyörű mozdulattal lőtte a kapuba. A 86. percben a vendéglátók egy büntetőből szépítettek, de az örömük nem tartott sokáig, hiszen a 88. percben Jakab Dávid lépett ki ziccerben, majd okosan a hálóba lőtt, beállítva ezzel a 3-1-es végeredményt.