SC. Sopron: Ezúttal a ZTE II. kapitulált a soproni stadionban

Elégedetten csettinthetnek a soproni labdarúgás szerelmesei, hiszen az NB. III. Nyugati csoportjában szereplő SC. Sopron férfi felnőtt csapata immár zsinórban nyolcadik bajnoki mérkőzésén aratott győzelmet.  Weitner Ádám vezetőedző tanítványai A ZTE II. elleni győzelemmel pedig cikkünk megjelenésekor a 20 csapatos tabellán már az előkelő harmadik helyet foglalja el.

Az NB III. Nyugati csoportjának 14. fordulójában az NB I-es ZTE FC. második csapatát fogadta a Városi Stadionban az SC. Sopron.  A mérkőzés első 20 percében leginkább amolyan tapogatózó játék folyt a pályán, ami talán annak is volt “köszönhető”, hogy a sok esőzés után a viszonylag  mély talajon nehezen lehetett építkezni. A félidő második részében aztán felbátorodtak a csapatok és mindkét félnek volt lehetősége a vezetés megszerzése, de a helyzetek kimaradtak, így döntetlennel vonultak a szünetre a játékosok.

A második félidő 59. percében aztán egy szép támadás végén a vendégek szerezték meg a vezetést. (0-1) A bekapott gól után nagyobb fordulatszámra kapcsoltak a soproniak, és  így nem is kellett sokáig várni az egyenlítésre. A 64. percben egy pontrúgás után Jakab Gábor érkezett és szerezte meg az egyenlítő találatot. (1-1) A hátralévő időben aztán sikerült szinte teljesen beszorítani a vendégeket a kapujuk elé,  és szinte csak idő kérdése volt a vezetés megszerzése. Erre egészen az utolsó utáni percig kellett várni, amikor a 93. percben egy pontrúgás utáni kapu előtti kavarodásból Keresztes Krisztián lőtte a győztes gólt. (2-1)