SC Sopron: Büntetők után búcsú a MOL Magyar Kupától

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Az SC. Sopron csapata péntek este a MOL Magyar Kupa 6. fordulójában a BVSC-Zugló csapatát fogadta a városi stadionban. A mérkőzést a szurkolók nem csak a helyszínen, hanem az M4 televíziós csatornán élőben is követhették, amelyre régóta nem volt példa innen Sopronból.

fotó: SC. SOPRON

A kemény párharcokkal tarkított mérkőzés első félidejében javarészt mezőnyjáték folyt a pályán, komolyabb helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani, azonban jellemzően a soproniak játszották a szervezettebb, tetszetősebb játékot.

A második félidőben aztán hullámzóvá vált a játék, a csapatok felváltva birtokolták többet a labdát. Mindkét oldalon voltak lehetőségek, de gól nem született, így következhetett a 2×15 perces hosszabbítás.

Ebben az időszakban már látszott a csapatokon a fáradtság és nem igazán sikerült helyzeteket kialakítani, bár a krónikához tartozik egy veszélyes BVSC bomba is, ami a soproni keresztlécen csattant. A túlóra után azonban továbbra is  0-0-ás eredmény állt az eredményjelzőn, így  következtek a büntetőrúgások.

A büntetősorozat elején sikerült előnyt szereznünk, azonban az idegek harcát a budapestiek bírták jobban és sikerült megfordítaniuk a párharc eredményét, így ők jutottak tovább a legjobb 64 csapat közé.