NB III. / SC Sopron: Vereség a listavezető otthonában

Az SC. Sopron legénysége vasárnap, az addig hibátlan mérleggel rendelkező III. ker. TVE együtteséhez látogatott, az NBIII. ötödik fordulójában.

A mérkőzés elején a fővárosiak  birtokolták többet a labdát, ami nagy nyomás alá helyezte a soproni fiúkat. A 10. percben aztán egy gyors hazai akciót követően meg is szerezték a vezetést. (1-0)  Sajnos a gól után sem változott a játék képe, viszont a labdaszerzések utáni gyors soproni kontratámadások azért okoztak némi meglepetést a vendéglátóknak, ám nem sikerült kihasználni a helyzeteket. Az egyenlítés helyett aztán a 29. percben egy tizenhatoson belüli szabálytalanságot követően a játékvezető büntetőt ítélt a III. ker. TVE együttesének. A tizenegyest kihasználva 2-0-ra növelte az előnyét a listavezető.

A második félidőben aztán  átvette a kezdeményezést az elkényelmesedő hazaiaktól a soproni alakulat és egyre többször kerültek helyzetbe a piros-fehérek, de a szépítés elmaradt. A 85. percben azonban a fővárosiaknak  sikerült megszerezniük a mindent eldöntő gólt, így 3-0-s végeredményt mutatott az eredményjelző a mérkőzés végén.

Az SC. SOPRON csapata nem sokat pihenhet, hiszen szerdán (2020. augusztus 26.-án) 17:30-as kezdéssel a Tatabányai SC csapatát fogadja a Városi Stadionban.