Kosárlabda: Kilencedszer kupagyőztes a SOPRON!

Kilencedik aranyérmét szerezte meg a női kosárlabda Magyar Kupában a Sopron, amely a szombati fináléban 12 ponttal győzte le a Szekszárdot. A háromnapos pécsi nyolcas döntő utolsó mérkőzésén a soproniak végig vezetve védték meg címüket. Tavaly ugyanez a két csapat mérkőzött meg az MK-elsőségért. A legeredményesebb játékos a soproni Aleksandra Crvendakic volt 13 ponttal. A Sopron 2007, 2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2017 és 2019 után ünnepelhetett ismét hazai kupasikert.

Kép forrása: Sopron Basket facebook

Eredmény (a magyar szövetség honlapjáról):
    Killik László női MK, döntő:
Sopron Basket-Atomerőmű KSC Szekszárd 54-42 (20-13, 8-11, 16-14, 10-4)
———————————————————————–
A legjobb dobók: Crvendakic 13 pont, January 11, illetve Krnjic 12

Nagy lendülettel kezdtek a soproniak, 11-2-re elhúztak és előnyükből az első szünetig hét pontot megőriztek. A második negyedben már korántsem támadtak ilyen eredményesen, ezt a szakaszt a Szekszárd nyerte, amely ezzel négy pontra felzárkózott. A harmadik tíz perc is szorosan alakult, a szekszárdiak közel kerültek ahhoz, hogy egyenlítsenek, végül mégis nőtt a különbség. Az utolsó negyed 44-38-ról indult, majd hat perccel a vége előtt 50-40 volt az állás, és semmi nem utalt arra, hogy a pontszegény mérkőzés hajrájára alapvető változás állna be. Végül a Sopron, amely összességében koncentráltabban és pontosabban játszott, magabiztosan nyert.

Sopron Basket

KUPAGYŐZTES! #sopronbasket #magyarkupa #hunbasket #sopron #aranyérem #kilencedik #weareoneteam