Koronavírus: újabb részletek a Bécs melletti posta-központból

Forrás: oe24.at

Mint arról korábban beszámoltunk, a Bécs-Inzersdorf és Hagenbrunn településeken található posta logisztikai központokban szombaton már csak szigorú rendőri felügyelet mellett tudtak dolgozni a munkavállalók, majd katonák vették át az irányítást az objektum felett. A koronavírus fertőzést menekültügyi központból kiközvetített munkavállalók vihették be az osztrák postához.

Forrás: oe24.at

Az oe24.at cikke tovább részletezi a botrányos esetet, miszerint négy koronavírus fertőzött személy egyszerűen figyelmen kívül hagyta az otthoni karantén elrendeléséről szóló értesítést, valamint egyúttal kihasználták a karanténban való tartózkodás ellenőrzésének hiányosságát, és továbbra is bejártak dolgozni a posta küldemény feldolgozó központjába. Az ideiglenes munkavállalók betegszabadság alatt nem kapnak semmilyen bérezést, így sokakat vezérel az, hogy ne maradjanak ki a munkából. Az eredmény eddig 158 koronavírusos beteg.

Ez hogyan lehetséges?

Az osztrák sajtó szerint Bécs város egészségügyi osztálya továbbra sem végez helyszíni ellenőrzéseket az otthoni karanténra kötelezett személyeknél. Csupán egy SMS-t küldenek részükre, azonban ennek a visszaellenőrzése korántsem precíz. Tudvalevő, hogy földrajzilag lényegében függetlenül mindentől, akár otthonról vagy bármely tetszőleges pontról is lehet szöveges üzenetet küldeni. Az osztrák tartományok többsége azonban sokkal szigorúbb e tekintetben. Ausztria-szerte 40 ezer ellenőrzést hajtottak végre otthoni karantén esetében, ebből 26 ezer Tirol, 9 ezer Stájerország településeihez köthető. Mindez idő alatt eddig egyetlen egy ellenőrzést sem végeztek el Bécsben a rendőrség bevonásával.

Az Osztrák Szövetségi Köztársaság több tartományának kormánytisztviselője fogalmazott meg már kritikát a rendszerrel kapcsolatban.

“A hátrányos helyzetű társadalmi csoportok, vagy azok esetében, akik gyengén beszélnek németül, különösen nagy felelősségünk lenne, ha segítséget nyújtanának ezen embereket gondozásában. Egyszerűen minden egészségügyi hatóság feladata az, hogy vigyázzunk rájuk, hogy a már fertőzött állampolgárok nem adják tovább a vírust. ”