Kőfejtő Kupa: Végleg Fertőrákoson marad a vándorserleg!

Az idei esztendőben is megrendezésre került a Fertőrákosi Lövészklub és támogatói jóvoltából a lövészberkekben népszerű Kőfejtő Kupa, amelynek természetesen a hazai egyesület lőtere adott otthont. A szombat reggeli versenymegnyitón a helyi egyesület kiválóságai mellett a Vízügyi LK – Baja, Szentlászló LK. – Bakonyszentlászló, Écs, Szil és Bakonyszentkirály csapatai sorakoztak fel valamint Szabó Imre személyében a Győri PLK-től is érkezett résztvevő.  A különleges helyszínen található lőtéren idén is kitűnő hangulatban telt a megmérettetés, ahol persze a versenyeredményeké volt a főszerep.  Szokás szerint nem csak a felnőtt versenyzők, hanem a korosztályos indulók is megmérettethették magukat, amelyeken szintén születtek szoros eredmények.

fotó: Leczovics Zsolt

Fekete Zsoltot, a Fertőrákosi Lövészklub elnökét kértük meg, hogy foglalja össze portálunk olvasóinak a versenyt:

Öröm volt, hogy ismét megtiszteltek bennünket a részvétellel az évtizedes sportbarátok, akik több száz kilométeres utazást is bevállaltak a Kőfejtő Kupa miatt a rekkenő hőségben! Külön köszönet a vezető versenybírónak, Szabó M. Károlynak, aki profi munkával mutatta meg, hogy kell ezt csinálni, és egyben munkanélkülivé kárhoztatta a mi értékelőinket. Külön köszönöm neki, hogy családi nyaralását szakította meg a kedvünkért! Örömünkre szolgált, hogy Szabó Imre személyében új helyszínről is érkezett résztvevő a Győri PLE.-től, külön köszönjük neki hogy megtisztelt minket azzal, hogy részt vett a Kőfejtő Kupán.

Palkovits János polgármester úr versenymegnyitó gondolatai után kezdődtek a küzdelmek, ahol az első órákban kissé foghíjasak voltak a  lőállások, hiszen több csapat nem tudott teljes létszámmal részt venni az idei kupán, azonban így is egy erős mezőny gyűlt össze.

Vezető versenybírónk nem csak a szakmai munkában tette magasra a mércét, sportpisztollyal egy “laza” 190 köregységet lőtt, amit csak egy másik országos bajnoknak, László Sass -nak sikerül megközelítenie. Igaz, azt nagyon, hiszen szintén 190 köregységet lőtt, és csak kevesebb tízessel szorult a második helyre.

A Fertőrákos Lövész Klub színeiben a lányok vitték a prímet, főleg pisztollyal. Légpisztolyban az összevont ifjúsági-junior leány kategóriában az első helyet Rosenacker Jázmin (181 ke), a másodikat pedig Garád Tímea (168 ke) szerezte meg! Sportpisztolyban aztán fordult a kocka, Garád Tímea visszavágott, 182 ke-el nyert, míg  Rosenacker Jázmin (180 ke) második hellyel kellett beérnie. Soha rosszabbat a klubnak! Ezzel a jó eredménnyel meg is alapozták a csapat jó eredményét is!

További eredmények: Garád Tímea légpuska ezüst, Sportpuska arany, Cintia Böröndi sportpuska ezüst, standardpuska bronz, Szalai Péter sportpuska és standardpuska számokban is arany, Dániel Lehota légpuska arany, légpisztoly ezüst, Preidl Márk légpisztoly bronz, Légpuska bronz, Kristóf Szalai serdülő légpisztolyban aranyéremmel zárt.

Csapatversenyben Fertőrákos nyert, 848 ke-el (Jázmin Rosenacker Garád Tímea , Dániel Lehota , Fekete Zsolt ) második helyezett Szentlászló Lövészklub 751 ke , harmadik Vízügyi Lövészklub Baja csapata lett.

Csapatunk ezzel a 2015-ben alapított Kőfejtő Kupa vándorserleget harmadik egymást követő évben nyerte meg, így azt végleg megtarthatjuk. Gratulálok a csapatunknak és ezúton is minden résztvevőnek köszönöm, hogy megtisztelt bennünket a részvétellel.

Ezúton is szeretném megköszönni Csordós Martinnak  a verseny közbeni esemény fotózást valamint kiemelt köszönetemet szeretném kifejezni a fertőrákosi Mithrász étteremnek, akik biztosították a csapatok élelmezését, valamint az eredményhirdetésnek is helyet biztosítottak!

A résztvevő csapatoktól pedig úgy búcsúztunk el, hogy reméljük:   Jövőre ugyanitt, ismét veletek, hiszen a Kőfejtő Kupa visszavár!