Ismét varázsoltak a lányok! Tizenkettedik alkalommal bajnok a SOPRON BASKET!

Sopron, 2018. május 3. A Sopron Basket csapat játékosai örülnek a gyõzelemnek, balra Fegyverneky Zsófia a nõi kosárlabda NB I döntõjének harmadik, az Atomerõmû KSC Szekszárd - Sopron Basket mérkõzés végén Szekszárdon 2018. május 4-én. A címvédõ Sopron 69-66-ra gyõzött. MTI Fotó: Sóki Tamás

A nem is olyan régen még az EuroLigában magyar sporttörténelmet jegyző soproni kosárlabdás hölgykoszorú most ismét bizonyította, hogy jelenleg ők a hazai kosárlabdázás királynői, hiszen a három megnyert párharcig tartó magyar bajnoki döntőben – hibátlanul 3-0-ás sorozattal – idegen pályán Szekszárdon – elhódították a bajnoki címet! Tizenkettedik alkalommal bajnok a soproni csapat! Gratulálunk!

Turner Yvonne (j), a Sopron Basket átékosa és Theodoreán Alexandra, az Atomerőmű KSC Szekszárd játékosa a női kosárlabda NB I döntőjének 3. mérkőzésén
MTI Fotó: Sóki Tamás

A címvédő Sopron 69-66-ra győzött az alapszakaszgyőztes Szekszárd vendégeként a női kosárlabda NB I döntőjében, ezzel 3-0-ás összesítéssel megnyerte a párharcot.

A mérkőzésen a Szekszárd 6-2-vel kezdett, ám onnantól bő tíz percen át a szerb Aleksandra Crvendakic vezette soproniak voltak előnyben, így a nagyszünetben 28-35 volt az állás.

Fordulás után a tolnaiak a mezőnyből százszázalékosan célzó, szerb-magyar Krnjics Szara 17. pontjával ismét átvették a vezetést rövid időre, ám a hátralévő időben azonban már az Euroliga-ezüstérmes soproniak akarata érvényesült, és a Szekszárd csak két pontra tudott felzárkózni a hajrában.

Eredmény, döntő, 3. mérkőzés:
Atomerőmű KSC Szekszárd-Sopron Basket 66-69 (16-21, 12-14, 20-18, 18-16)
———————————————————————–
A legjobb dobók: Krnjics 25, Oblak 11, Gereben 10, illetve Crvendakic 19, Turner 18, Milovanovic 13
    Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye: 3-0 a Sopron javára.

A Sopron sorozatban negyedik bajnoki aranyérmét szerezte meg, és 1993, 1999, 2002, 2007, 2008, 2009, 2011, 2013, 2015, 2016, valamint 2017 után fennállásának 12. aranyérmét gyűjtötte be.

Milovanovic Jelena (j) a Sopron Basket és Bálint Réka, az Atomerőmű KSC Szekszárd játékosa a női kosárlabda NB I döntőjének 3. mérkőzésén.
A Sopron Basket csapat játékosai örülnek a győzelemnek a nõi kosárlabda NB I döntőjének harmadik, az Atomerõmû KSC Szekszárd – Sopron Basket mérkőzés végén Szekszárdon 2018. május 3-án. A címvédő Sopron 69-66-ra győzött.
A Sopron Basket csapat játékosai örülnek a győzelemnek, balra Fegyverneky Zsófia a nõi kosárlabda NB I döntőjének harmadik, az Atomerőmû KSC Szekszárd – Sopron Basket mérkőzés végén Szekszárdon 2018. május 3-án. A címvédő Sopron 69-66-ra győzött.