HTS Team: Győzelmek Pannonhalmán, gondok Németországban

Jóból és rosszból is jutott bőven a peresztegi motokrosszcsapatnak a hétvége során. Németországban nem állt melléjük a szerencse, a magyar kupában viszont taroltak. Gőzerővel készülnek a hétvégi hazai rendezésű EB-futamra.

Keserédes hétvégét zárt a HTS Team, Magyarország legeredményesebb motokrosszcsapata. Németországban útjára indult Európa egyik legrangosabb nemzetközi motokrosszbajnokságának 2018-as kiírása. Az ADAC MX Mastersen 23 nemzet 350 motorosa közé két magyar versenyzőt is nevezett a peresztegi istálló. Szvoboda Bence (26) a királykategóriában, Jakob Kristóf (15) a 125 köbcentis junior kategóriában képviselte a magyar lobogót.

Szvoboda a cseh, az osztrák és a magyar bajnokságban szerzett dobogós helyezései után nem tudta folytatni sikerszériáját a németországi Fürstlich Drehnában. A kvalifikáción és a versenyen is nagyot bukott, ez megpecsételte a hétvégéjét. Fájdalmai miatt nem tudta befejezni egyik futamát sem, így nulla ponttal zárta a hétvégét. Állapotáról ebben a pillanatban még nem lehet tudni biztosat.

A 15 éves Jakob Kristóf tisztesen helytállt új kategóriájában a 125 köbcentisek között. A kvalifikáción a 16. helyezést harcolta ki, amin az első futamában további három helyet tudott javítani, így a nyolc pontot érő 13. helyen finiselt a nála tapasztaltabb ellenfelek gyűrűjében. A második futamban aztán őt is utolérte a balsors: a rajtnál bukott, elhajlott első féktárcsával pedig a 40 fős mezőnyben a 24. helyig sikerült előre motoroznia.

A Pannonhalmán megrendezett hazai kupaversenyen ennél szerencsésebbek voltak a HTS-es versenyzők. Hugyecz Erik magabiztos motorozással emelkedett a mezőny fölé, és nyerte a legrangosabb kategória küzdelmeit, Kiss Márk pedig az élsportolók MX2-es kategóriájában vitte el az aranyat. A csapat harmadik versenyzője, Kerese Gábor éppen lecsúszott az MX Open kategória dobogójáról, a negyedik pozícióban zárta a hétvégét.

A folytatásban további rangos versenyek várnak a hazai bajnokcsapat versenyzőire. Most hétvégén Kiskunlacházán Motokrossz Európa-bajnoki futamot rendeznek, ahol természetesen a HTS Team motorosaival is találkozhat a nagyérdemű.