Harkai iskola korszerűsítése: eredménytelenül zárult a beszerzés

Forrás: Google Streetview

A harkai Pantzer Gertrúd Általános Iskola korszerűsítése és fejlesztésére a kormányzati Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretében valósulhatna meg, azonban a Közbeszerzési Értesítőben március 24-én megjelentek szerint a lefuttatott beszerzési felhívás eredménytelenül zárult. Az indoklás szerint a legkedvezőbb ajánlattevő ára meghaladja a rendelkezésre álló fedezetet. Szükségszerű, hiánypótló fejlesztést terveztek a dinamikusan fejlődő település általános iskolájának.

Forrás: Google Streetview

Ahogyan az EFOP-4.1.2-17 pályázati projekt ismertetőjében is szerepel, Harka község lélekszáma a természeti környezet és a munkaerő-piaci adottságok hatására az utóbbi két évtizedben szignifikánsan megnövekedett. Harka az egyetlen település a Soproni kistérségben, ahol pozitív a népesség természetes szaporodása. Harka az utóbbi évek legdinamikusabban bővülő települése a megyében. A település demográfiai összetételét tekintve sok a gyermekes család, a gyerekek létszáma évről évre növekszik. A jelentős népesség növekedés indokolja a községben a szociális szolgáltatások, így a köznevelés színvonalának fejlesztését. Nemcsak a községből, de a közeli Gidapatak lakóparkból, illetve Sopronból is sokan választják, választanák a harkai iskolát. Az épület állaga viszont leromlott, a tulajdonos önkormányzatnak ilyen négyerejű fejlesztésre nincs lehetősége, a fenntartó Soproni Tankerületi Központ ellenben pályázat segítségével lépne előre.

A körülmények ismeretében igencsak örvendetes, hogy a tervezett fejlesztés célja a minőségi tanulási-tanítási feltételek megteremtésével értékközvetítő, támogató nevelés megvalósítása a harkai Pantzer Gertrud Általános Iskolában. Cél az iskola elmaradott oktatási infrastruktúrájának fejlesztése, befogadó képességének növelése, az iskolai oktatás színvonalának emelése annak érdekében, hogy a kedvezőtlenebb családi hátérrel rendelkező gyermekek esélyegyenlősége az oktatás terén biztosítva legyen. Az iskolaépület tetőszerkezete, fűtésrendszere, nyílászárói, vizesblokkjai, ebédlője, osztálytermeinek száma, tornacsarnoka szorul fejlesztése. Az iskola alapdokumentuma szerint a maximális tanulói létszám 160 fő lehet, ezt a kihasználtság növekvő tendenciája is alátámasztatja.

A fejlesztési elképzeléseket 755.941.325 Forinttal támogatták az európai unió és a magyar kormány társfinanszírozásában, a megvalósítás véghatárideje 2021. január 31-e. Ajánlatot egy olyan elképzelés megvalósítására kértek, mely keretében szerkezeti és gépészeti korszerűsítés is megvalósulna. Energetikai korszerűsítést hajtanának végre falszigeteléssel, új homlokzati és beltéri nyílászárókkal, napelemes rendszer telepítéssel valamint hőszigetelt rétegrendű padlózattal. Növelnék a tantermek alapterületét és szétválasztható tantermekkel is dolgoznának, úgy, hogy a nyolc tanterem a meglévő épületrészben kap helyet. A bővítéshez kerül az új bejárat, a mosdók és az ebédlő, a kiszolgáló helységek, irodák és tornaterem is, összesen 675,74 m² hasznos alapterületen dolgoznának.

A legjobb ár-érték arányú ajánlatot adó Fertődi Építő és Szolgáltató Zrt. nettó közel 950 millió Forintos ajánlata meghaladja a rendelkezésre álló fedezetet, így a közbeszerzési felhívás, így a fejlesztés megvalósítása is ebben a körben eredménytelenül zárult.

Grafika: cyberpress.hu

Az EFOP, TOP és hasonló Széchenyi 2020 pályázati projektek finanszírozási gondjaival korábban ebben a bejegyzésünkben írtunk. Az elszállt építőipari árakkal szemben újratervezési lehetőségek adódnak. 

 

 

Forrás: palyazat.gov.hu, Közbeszerzési Értesítő száma: 2020/59