Euroliga: Nagyot küzdött és negyedik helyen zárt a Sopron Basket!

A negyedik Final Fourjukban szereplő soproniak –  a pénteken elvesztett elődöntő után –  vasárnap a bronzéremért játszhattak a házigazda Fenerbahce csapatával az impozáns, bár zárt kapus Volkswagen Arenában. A magyar bajnok sorozatban már a harmadik Final Fourján vett részt, amelyekből a legutóbbi kettőben házigazdaként szerepelt, míg most Törökországban vendégeskedett. A 13-szoros magyar bajnok számára rossz hír volt, hogy az év védőjátékosává választott Gabby Williams sérülés miatt nem állt a csapat rendelkezésére, így ő csak a kispadról szoríthatott a többieknek. A 14.00 órakor kezdett bronzmeccsen gyakorlatilag végig a Fenerbache vezetett, bár időnként nagyon szorosan sikerült felzárkóznia Gáspár Dávid csapatának, de ez rengeteg energiájába került a lányoknak, ami aztán fel is őrölte a soproni hölgykoszorú minden erejét. A második és a harmadik negyedet szépen hozták is a soproni lányok, azonban az első negyedben szerzett török előnyt nem sikerült ledolgozni. A mérkőzésnek volt olyan periódusa is amikor  egy pontra sikerült felzárkóznunk ellenfelünkhöz, azonban ekkor a törökök  elővették a hárompontosaikat és ismét komolyabb előnyre tettek szert.  A mérkőzés vége így 64-58 lett a házigazda Fenerbache Oznur Kablo javára, így ők lettek a bronzérmesek, míg a Sopron Basket csapata a negyedik helyen zárt Európa legrangosabb női kosárlabda-sorozatában. Bár a négyesdöntő nem úgy alakult, ahogy azt a magyar szurkolók remélték, mégis büszkék lehetünk a soproni csapatra, hiszen ismét egy csodálatos menetelésen vannak túl a lányok és teljesítményükkel már évek óta öregbítik a világban a magyar kosársport hírnevét. Köszönjük ismét az élményt és ezt a remek Euroliga szezont a klubnak! Szép volt lányok!