Egy EP választási kampány margójára

Szép fokozatosan egy új és szinte példátlan stratégiai projektté vált hazánkban a politikai kampánynak nevezett választási őrület, ahol bizony már sok esetben nem programokról és megvalósítandó tervekről, célokról, az EU-s együttműködés gyümölcsöző hasznáról van szó, hanem kis túlzással célszemélyek, csoportok ellenségképben való feltüntetését prezentálja vagy divatos szóval élve karaktergyilkosságát sugallja illetve azt, hogy hazánk folyamatos támadásnak van kitéve a nemzetközi közösség vezetői és a vélt vagy valós háttéremberei által. 

Kép forrása: euronews.com

Bizony, itt van a nyakukon a közelgő Európa Parlamenti képviselőválasztás és nagy eséllyel a hétköznapi ember ha erre gondol, akkor nem azok a dolgok jutnak eszébe hogy személy szerint kik képviseljék hazánkat az unió központjában Brüsszelben, hanem a kampánynak köszönhetően lassan a Star Wars sorozatot juttatja már az ember eszébe, ahol a két gonosz ellen,  Palpatin szenátor és Darth Vader ellen kell küzdeni a szabadságunk és a szuverenitásunk érdekében,  akiket jelen esetben Soros György és Jean-Claude Juncker személyesítenek meg és amely kampány így átültetve egyébként zseniális politikai ötletnek és akár bevált receptnek is nevezhető lenne ha nem tolnák túl, ami bizony most megtörtént. Ez utóbbit az is bizonyítja, hogy a mostani magyarországi kampánnyal kapcsolatban Brüsszeli vezető politikusai és a Néppárt ( ide tartozik a FIDESZ-KDNP is ) vezetői is kemény kritikákat fogalmaznak meg, hiszen valóban egy kicsit erős lett ez a választási marketing ezúttal.  Hozzáteszem ez nem kritika, hanem csak egy észrevétel, hiszen minden bizonnyal komoly és felelős  politikai stratégák találták ki ezt a hazai projektet, akik sokkal jobban értenek az ilyesmihez mint egy vidéki firkász.

Egyébként valóban érdekes dolgok zajlanak hazánkban ha a hivatalos hírcsatornákra hagyatkozik az ember, mert azok szerint évek óta harcban állunk és folyamatosan védekezésre szorulunk. Ha jól értelmezzük a folyamatosan csepegtetett információkat, akkor sorozatos támadásoknak vagyunk kitéve és ez a küzdelem bizony rengeteg energiát felemészt és arra igyekszik sarkallni hazánk lakosságát – hogy csak egy kiutat látva –  szavazzon bizalmat a kormánypártnak ezen az uniós választáson is, aki ezeket az attakokat eddig is sikeresen visszaverte, hiszen a többi politikai párt és azok képviselői gyakorlatilag Soros fizetett ügynökei és nem akarnak jót nemzetünknek. Nos, ezek talán nem ilyen formában és így nincsenek is konkrétan kimondva, de akár így is lehet értelmezni azokat amiket hall és olvas az ember,  hiszen mi más lenne az értelme ennek az “ellentámadás kampánynak”, persze azon felül hogy a Brüsszelbe delegálható 21 magyar székből minél több a magyar kormánypárt politikusainak jusson. Itt azonban akár felfedezhetünk egy anomáliát is, hiszen feltehetjük a  kérdést, hogy minek akar minél több képviselőt delegálni a kormánypárt oda, ahol támadnak minket és szinte  az ellenségeink. Oké, persze kézenfekvő a válasz, megvédeni a magyar érdekeket, no de akkor meg jó ötlet így betámadni az EP vezetőit is?

fotó: cyberpress.hu archívum / Leczovics Zsolt

Persze nem szabad elfelejtkezni tényekről sem, hiszen a lezajlott nagy migrációs hullám idején valóban jelentős tettnek számított a kerítés építése illetve az hogy hivatalos beléptető kapukat ( és táborokat ) épített a kormány és igyekezett ( sikeresen ) koordinálni a vándorlók mozgását,  így megakadályozták azt, hogy hazánk átjáróként üzemeljen azon tömegek előtt, akik Magyarországon keresztül csatangoltak volna végig azokra a célállomásokra, ahol a jövőjüket elképzelték. Mert azért ne legyenek illúzióink, nem kívántak ők itt letelepedni, hanem a gazdaságilag és szociálisan erősebb hálóval rendelkező országokat nézték ki maguknak, mint Németország, Franciaország vagy éppen az északi államok, azonban valóban jár a köszönet azért, hogy a Kormány nem engedte “lelakni” a hazát és igyekezett megóvni attól is, hogy esetlegesen ( terror ) veszélynek legyen a vonulás által kitéve.

No de ne kalandozzunk annyira vissza az időbe, hiszen ez a migrációs hullám már jó ideje alábbhagyott és az ehhez kapcsolódó eredményekért is cserébe már újra bizalmat szavazott a nép az Orbán Viktor által vezetett Kormánynak.  Most azonban úgy tűnik, hogy bizony ki lehet még facsarni egy újabb kampányt is erre a témakörre építve, hiszen ha csak a történelmet nézzük, bizony egyszerű a recept politikai vonalon ha választást akar nyerni az ember. Kell egy ellenségkép, ami akkor az igazi  ha személyes vezetői is vannak akikre lehet mutogatni és ezzel párhuzamosan azt kell mutatni, hogy csak egy olyan lehetőség kínálkozik ellenük mint megoldás ha adott ellencsapás vezetőt támogatja a nép a voksaival.  Most a Soros-Juncker kettős az ellenségkép és a migránsok tömege. Daitch Egyébként nem új találmány ez stratégia, hiszen számtalanszor bevált már az évszázadok alatt ez a “támadás-védelem” recept,   csak éppen mindig aktualizálni kell. No persze a sikerhez az is kell, hogy a helyi ellenzék csekély legyen és gyenge, amiből az első jelző valljuk be teljesen helytálló, bár valljuk be egy demokrácia alapja a sokszínűség és a kompromisszumkéség, de ezek jelenleg  ebben a formában – a nép akaratnak megfelelően – úgy tűnik jelenleg nem élveznek prioritást.

Kicsit visszakanyarodva a kampányok témaköréhez mindezek tükrében az embernek most akár egy kicsit hiányérzete lehet. Ezt talán az okozza, hogy egy választás előtt sokkal szívesebben olvasna és hallana az egyszerű halandó a közeljövőben megvalósítandó tényleges célokról és programokról, olyanokról amitől szebb, jobb lesz a helyi közösségek élete, ami a félzárkózást szolgálja és amikért a delegálni szándékozó politikusok dolgozni fognak.

Jó lenne találkozni akár nyílt fórumokon a listákon szereplőkkel, ahol programokat és terveket prezentálnak és ahol esetleg a kényelmetlennek tűnő kérdésekre is választ adhatnának.

Jó lenne, ha nem csak ilyenkor, a kampány idején tűnnének fel a televíziókban és az újságokban ezek a politikusok, hanem év közben is tájékoztatnánk a lakosságot azokról az eredményekről amiket elértek.

Jó lenne, ha olyan emberek kerülnének ki az Európai Parlamentbe, akik a demokrácia jegyében nem a pártokat, hanem a magyar emberek érdekeit képviselnék.

Jó lenne?